Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проти самовільного будівництва вживуть всіх засобів впливу

21 квітня 2009 - 16:08

Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух провів нараду з питань здійснення державного контролю за дотриманням законодавства у сфері будівництва при плануванні і забудові територій. Участь у засіданні також взяли перший заступник голови ОДА Олександр Бережний та заступник голови ОДА Геннадій Фукс.

Однією з найактуальніших проблем у галузі містобудування є самочинне будівництво, випадки якого на території області значно почастішали. При цьому ті, хто це будівництво здійснює, як правило, нехтують нормами та правилами безпеки. Такі будівлі створюють потенційну загрозу життю та здоров'ю громадян, тож обов'язок влади, на думку голови ОДА, - використовувати всі наявні важелі впливу у боротьбі з цим явищем. І працювати слід на випередження – не допускати самочинного будівництва як такого.

- Правила – єдині для всіх, - зазначив Олександр Старух, - особливо, коли йдеться про об'єкти громадського призначення та громадську безпеку. Влада має всі необхідні важелі впливу, щоб забезпечити належний контроль.

Як свідчать деякі цифри, сьогодні самочинне будівництво в області набуло чималого розмаху. Так, за даними БТІ, тільки у м. Запоріжжя у 2008 році виявлено 3 тис. 623 самовільно побудовані об'єкти. Занепокоєння фахівців викликає й ситуація, що склалася у курортних зонах Азовського узбережжя, де під виглядом житлових будинків зводяться готелі на 30 – 40 кімнат. І все це – без виконання проектних робіт, з порушеннями як будівельних, так і санітарних норм.

Функція контролю за дотриманням законодавства у сфері забудови територій безпосередньо покладена на Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю. Проте реальні повноваження цього органу, як наголошували представники інспекції, доволі обмежені. Вирішення чималої частки цих питань – як, скажімо, встановлення замовників самочинного будівництва чи доступ до об'єктів будівництва – потребують налагодженої та тісної взаємодії з правоохоронними органами.

- Проблема самочинного будівництва має системний характер і потребує скоординованих дій як інспекції, так і правоохоронних органів, виконавчої влади та місцевого самоврядування, - наголосив, закликаючи учасників наради до співпраці, Олександр Старух.

Разом з тим керівництво області поставило завдання максимально спростити процедуру оформлення всіх відповідних документів для добросовісних забудовників.

За результатами наради буде підготовлено розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про здійснення державного контролю за дотриманням законодавства у сфері будівництва при плануванні і забудові відповідних територій».

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій

Призначено нового очільника Регіонального управління Сил територіальної оборони «Схід»