Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Аграрії та органи влади обговорюють запобігання отруєнню бджіл

8 травня 2020 - 08:41

foto

Взаємодія пасічників з аграріями та органами місцевої влади з питань мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл, розглянули учасники онлайн-семінару. Семінар відбувся за участю заступника директора Департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрія Кравченка.

Від Запорізької області в роботі семінару взяли участь заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Дзятківський, представники Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Запорізького благодійного товариства бджолярів, Запорізької обласної спілки пасічників та спілки пасічників «Таврійський мед». Загалом участь у навчанні взяли понад 80 учасників.

На семінарі було розглянуто питання щодо запобігання отруєнню бджіл у нашому регіоні та їх максимального збереження під час обробки медоносних рослин та садів агрохімікатами.

В обговоренні взаємодії пасічників та аграріїв взяли активну участь представники органів місцевої влади, пасічники, аграрії та спеціалісти Держпродспоживслужби. Зокрема, з Пологівського, Бердянського, Михайлівського, Мелітопольського районів.

На семінарі вкотре рекомендовано звернути увагу на необхідність застосування електронного інструменту «ГРАНД ЕКСПЕРТ» – системи моніторингу процесу хімічної обробки рослин, яка дозволяє миттєво й безкоштовно оповістити бджолярів про планову обробку рослин.

Крім того, було наголошено про обов’язкову реєстрацію пасік у місцях їх розташування для запобігання отруєння бджіл.

Разом з тим, Андрій Кравченко наголосив на обов’язковому та своєчасному повідомленні пасічників сільгосптоваровиробниками про застосування ними хімічних засобів захисту рослин.

В’ячеслав Дзятківський, підсумовуючи обговорення мінімізації випадків отруєння бджіл в сезон 2020 року, запропонував встановлення постійного діалогу на всіх рівнях за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, сільгосптоваровиробників, пасічників та об’єднань пасічників. Мова йде про напрацювання алгоритму спільних дій, спрямованих на забезпечення виконання норм чинного законодавства України при застосуванні пестицидів та агрохімікатів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди

Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської