Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У другій декаді квітня подорожчали овочі, цукор, м’ясо і.... банани

22 квітня 2009 - 08:41

Остання позиція найбільше здивувала заступника голови облдержадміністрації Олександра Сіна під час селекторної наради з питань цінової політики на продовольчому ринку регіону, яку він провів з представниками районних органів виконавчої влади. Загалом по області ціни на продовольчі товари виросли в середньому на 7,6%, а в деяких районах - на 14%. Тому заступник голови облдержадміністрації О. Сін зобов'язав керівників територій зібратись разом з представниками торгівельних оптових організацій і виправити ситуацію.

- Передсвятковий ажіотаж не повинен дати спекулятивній ціні переважити економічно обґрунтовану, - наголосив посадовець і навів кілька фактів, які можуть знову повернути область на перші місця в Україні по росту інфляції.

Одні лише банани у другій декаді квітня подорожчали на 20%, хоча ніяких підстав для цього немає, адже курс долара стабілізувався, митниця теж не створює додаткових проблем.

Виросли ціни і на вітчизняні овочі по всій території області. Тому обласна виконавча влада знову пропонує містам регіону локально організувати сільськогосподарські ярмарки, а аграріям - активно долучитись до участі.

Ціни на цукор пропонується "збити" шляхом інтервенції цього продукту. Вже є згода Держкомрезерву щодо виділення нашому регіону зі складів Дніпропетровська цукор за ціною 3,50 за кілограм.

М'ясо птиці, яловичини, свинини найбільше подорожчало у Запоріжжі, Енергодарі, Токмаку, Пологах. А от ціни на яловичину у Мелітополі всіх приємно здивували. Тут його можна купити по 30 грн. за 1 кг. За словами керівництва міської влади ціни вдалося утримати за рахунок організації постійної оптової торгівлі місцевих товаровиробників, зокрема, агрофірми ім. Фрунзе.

Оріхівський район у квітні відзначився тим, що дав 7,5% приросту ціни на яйця. І це при тому, що район є чи не найбільшим виробником цієї продукції.

За словами Олександра Сіна, до середини травня немає підстав для підвищення цін на хліб, з чим також згодні і хлібовиробники.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій