"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Звання «Мати-героїня» удостоєно 14 запорізьких жінок

12 травня 2020 - 12:39

foto

Указом Президента України Володимира Зеленського «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» відзначено 678 українських жінок з усіх областей за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей та забезпечення умов для їхнього всебічного розвитку.

Почесне звання отримали матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей.

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляють, що серед 678 жінок – 14 із Запорізької області. Зокрема звання присвоєні: Наталії Афанас’євій з м. Запоріжжя, Наталії Бедюх з с. Велика Білозерка, Світлані Близнюк з м. Запоріжжя, Марії Гапоненко з с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району, Галині Дранко з с. Новопетрівка Бердянського району, Ірині Зюзь з с. Тимошівка Михайлівського району, Валентині Кущ з м. Пологи, Любові Литвин з с. Михайлівка Михайлівського району, Марині Марковій з с. Нове Мелітопольського району, Елоні Овчаренко з м. Запоріжжя, Оксані Прокопчук з м. Запоріжжя, Людмилі Скортун з с. Комишуваха Оріхівського району, Ірині Стояновій з с. Радолівка Приморського району, Валентині Федоренко з с. Шевченко Пологівського району.

 

Довідково.

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Згідно з Положенням про почесні звання України почесним званням «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. У т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Враховується вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, а також материнська самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

Насамперед особлива увага звертається на духовні, моральні якості осіб, які представляються до присвоєння почесного звання, конкретні заслуги матері у справі виховання дітей, її авторитет. Важливу роль грає позитивний імідж сім'ї в громаді тощо. Неодмінною умовою тут є рішення органів місцевого самоврядування про висунення кандидатури на здобуття звання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також