"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Володимир Зеленський обговорив з головами ОДА виплату надбавок лікарям

13 травня 2020 - 13:39

foto

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду щодо виплат надбавок лікарям, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19. Участь у нараді взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, перший заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов. Запорізьку область на нараді представляв голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок.

Зокрема, йшлося про те, що виникла юридична колізія щодо виплати надбавок за березень. Тож багато регіонів керувалися наказом Міністерства соціальної політики від 2003 року, згідно з яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу. Виплати ж за квітень відбуваються за іншою формулою – через підписані договори з Національною службою здоров’я України. Для цього екстрені медичні допомоги, опорні лікарні, стаціонарні заклади, які допомагають боротися з COVID-19, та мобільні бригади, що виїжджають до пацієнтів, мають укласти договори з НСЗУ.

– Відсоток укладених договорів за всіма чотирма категоріями нині невисокий. А без цього сплатити обіцяні до 300 відсотків надбавки не вийде. Хоча лікарі на передовій їх заслужили як ніколи, – зазначив Володимир Зеленський.

Президент України доручив міністру охорони здоров’я поспілкуватися зі всіма обласними державними адміністраціями щодо перешкод, які заважають їм здійснити доплати, та вирішити ці проблеми вже у найближчі дні.

– Через бюрократичну тяганину ми витратили час, медики отримали зарплати без належних їм доплат. Це має бути виправлено. Радий, що ми всі розуміємо один одного та готові співпрацювати для вирішення цього питання, – звернувся Денис Шмигаль до голів ОДА.

Вчора ми публікували роз'яснення Державної служби з питань праці щодо встановлення доплат для медичних працівників, які зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом.

 

За матеріалами Офісу Президента України

Читайте також

Жестова мова як невід’ємний елемент розбудови безбар’єрного середовища

До уваги журналістів!

Обласна влада – на прямому зв’язку з мешканцями області

Карантинні обмеження та вакцинація - це єдині ефективні способи протидії COVID

До кінця року у Запоріжжі відкриють Балковий міст через Старий Дніпро

Голова ОДА на прямому зв'язку з жителями області

Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

Велике будівництво: у Запоріжжі запрацювало найсучасніше приймальне відділення України

У Запорізькій області розпочинається осінній призов на строкову військову службу

Мінцифра запустила платформу, що полегшить щоденну роботу ЦНАП

В області здійснено перерозподіл коштів з ДФРР з метою їх ефективного використання

До кінця року в Запорізькій області збудують сучасну льодову арену