Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Асоціальні хвороби залишаються проблемою суспільства

24 квітня 2009 - 09:59

Хід реалізації у 2008 році заходів обласних програм з профілактики наркоманії, ВІЛ-інфекції, туберкульозу та хвороб, що передаються статевим шляхом, розглянуто на засіданні координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації.

За останні 5 років епідемічна ситуація в області щодо захворюваності на туберкульоз значно поліпшилась, знизившись на 8%, тоді як в Україні - всього на 4%. Досягненням медики вважають те, що торік їм вдалося обстежити на це захворювання 89,9% людей з групи соціального ризику.

У той же час зросла захворюваність на ВІЛ-інфекцію. Як свідчить статистика, у 2008 році зареєстровано найвищий рівень за всі роки зростання захворювання. Н ай гірша ситуація склалася у Мелітополі та Енергодарі, а також Михайлівському, Розівському, Веселівському районах. Розпочато лікування 220 ВІЛ-інфікованих антиретровірусними препаратами. Однак лише 49 ВІЛ-інфікованих споживачів ін'єкційних наркотиків регулярно звертаються за отриманням замісної підтримувальної терапії.

Тісно пов'язане з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією питання наркоманії. Показник поширеності наркоманії в області впродовж останніх трьох років залишається майже незмінним. Рівень захворюваності торік складав 2,4 на 10 тисяч населення при середньому показнику в Україні – 1,2. Найбільше залежних виявлено у містах Запоріжжя, Мелітополь, Енергодар, у Кам'янсько-Дніпровському та Вільнянському районах.

Ситуацію може змінити не лише покращення просвітницької та профілактичної роботи. Медики звертають увагу на проблему фінансування лікувальних закладів, які утримують хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію. Минулого року вдалося зробити ремонт лише деяких відділень обласного протитуберкульозного диспансеру. Як відзначали учасники засідання, через брак коштів затягується ремонт в о бласн ому центрі з проф і лактики та боротьби зі СНІДом.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Весь день російська армія по-звірячому обстрілює Херсон. Звернення Володимира Зеленського 29.01.2023

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 29.01.23

Президент України вшанував пам’ять Героїв Крут

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.01.2023

Нові руйнування мереж та житлових будинків: комунальні служби продовжують роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 29.01.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 29.01.2023, 340 доба

Щоб у терористів не було відчуття безкарності,Україні потрібні далекобійні ракети

Наслідки ворожих атак у Запорізькій області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 28.01.23 р.

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.01.2023

​​За матеріалами СБУ до 15 років за ґратами проведуть бойовики, які штурмували українські міста на Донеччині та Запоріжжі