Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області запроваджено пом’якшувальні заходи до карантинних обмежень

18 травня 2020 - 16:50

foto

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова в онлайн режимі відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Учасники засідання обговорили продовження карантину на території Запорізької області з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19 та запровадження пом’якшувальних заходів.

Головний санітарний лікар області Роман Терехов доповів, що на ранок 18 травня у Запорізькій області зареєстровано 382 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу зареєстровано 4 нових випадки захворювання. На сьогодні вилікувано 185 захворілих, ще 188 продовжують лікування. За останній тиждень не зафіксовано випадків захворювання в організованих колективах.

За підсумками обговорення було вирішено дозволити:

- пересування групою у кількості до восьми осіб включно;

- роботу суб'єктів господарювання: торговельного (у тому числі в магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення за умови забезпечення персоналу (зокрема, захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема, респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів; діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, у тому числі під тентами, на верандах, за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох осіб за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема, захист обличчя, очей, рук) і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема. респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Водночас було вирішено посилити карантинні обмеження у м. Енергодар з метою недопущення можливих порушень у роботі Запорізької АЕС та запобігання ризику виникнення техногенних аварій, пов’язаних із поширенням серед персоналу гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Також вирішено посилити карантинні обмеження в населених пунктах с. Трудолюбимівка та с. Рівне Роздольської сільської територіальної громади Михайлівського району. Як зазначив Роман Терехов, у Михайлівському районі виявлено 5 випадків захворювання. Після поминального обіду захворювання виявлено у чоловіка, жінки та ще у трьох їхніх гостей. На сьогодні перевіряються всі інші контактні особи та тривають протиепідемічні заходи. Карантинні обмеження запроваджуються на два тижні.

Під час засідання начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк виступив з проханням виділення пально-мастильних матеріалів з регіонального матеріального резерву. За його словами, велика кількість пожеж останнім часом виникає у Кам’янсько-Дніпровському районі поблизу м. Енергодар. Основна причина пожеж – підпали.

Враховуючи високий ризик виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, було вирішено виділити пально-мастильні матеріали з регіонального матеріального резерву Запорізькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства для запобігання та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (загорянь та пожеж у лісових насадженнях області) протягом пожежонебезпечного періоду 2020 року у кількості 5000 літрів дизельного пального та 5000 літрів бензину марки А-95.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Зима прийде швидко, тому треба готуватися: Олександр Старух про ситуацію у Запорізькій області (ВІДЕО)

Рашисти залишили мешканців Запорізької області без газопостачання: Олександр Старух про терористичні дії ворога (ВІДЕО)

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в запорізькій області за 02.07.2022

Обстріли окупантів залишають мешканців області без благ цивілізації

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 03.07.2022, 130 доба

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 03.07.2022 р.

Допомагайте армії, допомагайте волонтерам. Звернення Президента 02.07.2022 (Відео)

Окупанти продовжують тероризувати населення та розповсюджувати дезінформацію (Відео)

Олександр Старух розповів про головні події цього тижня у Запорізький області (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 02.07.2022

У Запорізькій області проводять навчання з виявлення та ліквідації спалахів небезпечних хвороб

Комунальники за першої нагоди усувають пошкодження після обстрілів