"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

«Приклад Михайлівського району показує нам, що наразі ще зарано нехтувати встановленим карантинним обмеженням» – Іван Федоров під час брифінгу

19 травня 2020 - 15:25

Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров разом із в.о. директора Обласного лабораторного центру МОЗ України Романом Тереховим провели брифінг та поспілкувались із журналістами.

– На сьогодні маємо 385 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Ми бачимо тенденцію зменшення кількості хворих у стаціонарних відділеннях області. В Михайлівському районі два тижні тому був проведений поминальний обід, і вже через 7-10 днів почали виявлятися перші хворі на коронавірусну хворобу. Епідеміологи встановлювали контакти та проводили дослідження, відповідно, встановлено діагноз у п’яти осіб. Загалом тест був проведений у 31 контактної особи. Цей поминальний обід відвідали не тільки жителі двох сіл у Роздольській ОТГ. Там були і мешканці Бердянська, Запоріжжя та Приморська. Три людини перебувають на лікуванні у стаціонарі Дніпрорудненьської лікарні. Вчора на засіданні комісії з питань ТЕБ НС було вирішено посилити карантинні обмеження в населених пунктах с. Трудолюбимівка та с. Рівне Роздольської сільської територіальної громади, – повідомив Іван Федоров.

Посадовець поінформував присутніх щодо виплат медичним працівникам, які лікували пацієнтів із коронавірусом, гарантованих доплат до основної частини заробітної плати.

– У травні були закриті надбавки медпрацівникам за березень по обласній інфекційній лікарні та лікарням Мелітополя, Бердянська. Зазначу, що у Мелітополі та Бердянську ці надбавки були закриті з місцевих бюджетів. Відповідно, лікарі отримали вчасно усі надбавки. Наразі триває процес отримання коштів на виплату лікарям за квітень. Ми, як обласна державна адміністрація, вже виплатили кошти двом нашим закладам: це обласна інфекційна лікарня та служба екстреної медичної допомоги, – зазначив посадовець.

Головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов повідомив, що з 385 випадків захворювання вже 196 осіб вилікувалися. На жаль, сьогодні у Запоріжжі помер чоловік у віці 67 років. Він мав багато супутніх захворювань серцево-судинної та дихальної системи. Тобто, натепер маємо вже 10 летальних випадків.

– Зараз відбувається поетапний вихід країни з карантину. Саме поетапний – це значить, не потрібно з першого дня виходити у масові місця та нехтувати рекомендаціями. Тримайте соціальну відстань, носіть маски або респіратори, дезінфікуйте поверхні, дотримуйтесь особистої гігієни. Закликаю усіх, у кого є літні родичі, знайомі, сусіди – допоможіть їм не відчувати себе самотніми. Статистика говорить нам, що усі померлі 10 осіб в області були у віці 60+ та мали супутні захворювання. Ця вікова категорія, як і раніше, знаходиться у групі ризику. Загалом, зараз епідситуація залежить від нашої власної дисципліни, розуміння потенційної небезпеки та соціальної зрілості, – звернувся до жителів області Роман Терехов.

Також головний санітарний лікар наголосив, що утилізація усіх медичних, побутових відходів у лікарнях відбувається відповідно до встановлених санітарних вимог. У тому числі, відповідно до усіх правил утилізуються медичні відходи, що залишаються після лікування пацієнтів з коронавірусом.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 


 

Читайте також