"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Від сьогодні у Запорізькій області запроваджено карантинні послаблення

22 травня 2020 - 10:38

foto

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

– У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, та етапів послаблення протиепідемічних заходів, вітаю усіх членів регіональної комісії з питань ТЕБ та НС. Сподіваюсь, що стабільна та контрольована епідситуація в нашій області дозволить нам запровадити низку карантинних послаблень, – зазначив Іван Федоров.

Як розповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ Олександр Мащак, станом на 15.00 21 травня в області зареєстровано 401 лабораторно підтверджений випадок захворювання COVID-19. Найбільша кількість у м. Запоріжжі – 302 випадки, що становить 75% загальної кількості. Наразі відсутня тенденція на збільшення кількості захворілих. Це дає нам право визначити ситуацію як епідемічно сприятливу.

Зокрема, середня кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення складає 4,5 особи; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менше 50%; середня кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу складає 16,5 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів. Саме ця оцінка дає нам можливість запровадити в Запорізькій області карантинні послаблення.

Тож, за результатами засідання комісії з питань ТЕБ НС вирішено встановити з 22 травня по 22 червня на території Запорізької області карантин у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19  із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні.

На території Запорізької області запроваджено послаблення протиепідемічних заходів:

з 22.05.2020:

  • проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводитись за погодженням з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, за результатами оцінки епідемічних ризиків;

  • проведення релігійних заходів за умови участі не більше  однієї особи на 10 метрів квадратних площі, де проводиться релігійний захід;

  • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському  внутрішньообласному та міжнародному сполученні, за умови перевезення пасажирів в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;

  • діяльність готелів (крім функціонування ресторанів в готелях);

з 25.05.2020:

  • відвідування закладів дошкільної освіти.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

З 1 червня учні профтехів можуть виходити на навчання

Розпочався відбір кандидатів на призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні

Затверджено перелік посад працівників, яким передбачено додаткові доплати до заробітної плати

Від продажу земельних ділянок та прав оренди місцеві бюджети регіону отримали 1,69 мільйони гривень

Запорізька область за всіма показниками готова до другого етапу послаблення карантину