"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

26 травня 2020 - 15:30

Запорізька обласна державна адміністрація звернулась до Міністерства закордонних справ з переліком потреб від закладів охорони здоров’я. Міністерство оперативно опрацювало ситуацію з Посольством України в Словацькій Республіці та направило гуманітарну допомогу для лікарів нашої області. Вантаж вдалося оформити та доставити до обласного центру за тиждень.

Сьогодні на базі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбулась урочиста передача медичного вантажу. Участь у заході взяв заступник посла Словацької Республіки в Україні Матуш Корба, директорка Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова та начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД Артур Бойко.

Артур Бойко висловив слова вдячності від запорізької громади за надану гуманітарну допомогу.

– Наші медичні працівники наразі є найбільш уразливою категорією, адже щоденно працюють в умовах пандемії. Загалом, ця ситуація показує нам, наскільки важлива праця лікарів та медичних робітників. Серед наданої допомоги є 200 тисяч захисних масок. Для порівняння, цього вистачить на три тижні роботи медиків. Також у вантажі зручні столи, які можна використовувати за різних потреб у медзакладах, ковдри та дуже потрібний, та іноді дефіцитний товар – дезінфікуючий засіб. Я впевнений, що надана підтримка, такий прояв дружності, ще більше зблизить наші народи. Варто відзначити злагоджену роботу усіх структур: Міністерства закордонних справ, Посольства Словацької Республіки в Україні, українських дипломатів в Словацькій Республіці, прикордонників та митної служби. Вважаю, ми справились у рекордно короткий час – один тиждень, – наголосив Артур Бойко.

Сьогодні лікарні Запорізького регіону отримали 200 тисяч захисних масок, 200 літрів дезінфікуючого розчину, 450 невеликих розбірних столів та 480 ковдр. Усі речі та засоби захисту будуть розподілені між закладами охорони здоров’я в залежності від потреб.

– Я радий, що можу від усієї Словацької Республіки сьогодні передати вам цю гуманітарну допомогу. Для Словаччини Україна є найбільшим сусідом, і коли ми приймали рішення на рівні держави, кому ми можемо надати допомогу у цій спільній біді, ми вирішили допомогти на цьому етапі нашим українським друзям. Це прояв солідарності та підтримки для вас. Наразі ми передаємо Запорізькому регіону гуманітарну допомогу саме для лікарів, а також передаємо три машини швидкої допомоги для медзакладів Донбасу. У нас в Словаччині кажуть: друг пізнається в біді. Вважаю, саме цей вислів дуже гарно описує дружні відносини між Україною та Словацькою Республікою, – зазначив Матуш Корба.

Світлана Абдурахманова запросила представників Посольства Словацької Республіки та пана Посла поспілкуватися з запорізькими лікарями та передати їм розподілену гуманітарну допомогу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Звернення заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої щодо захворюваності на COVID-19 в області

Облдержадміністрація виступає за зменшення рівня тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «Укрзалізниця»

У Запорізькій області презентували новий путівник «Шляхами Запоріжжя. Туристичні маршрути»

Вогнеборці області протягом тижня ліквідували 190 пожеж на відкритих територіях

Коштом обласного бюджету цього року оздоровлено майже 2 тисячі дітей

Жителі Більмака знову звернулися з проханням сприяти збереженню історичної назви селища

До уваги журналістів!

В області триває прибирання лісових масивів

Запорізькі власники нерухомості сплатили 106 мільйонів гривень податків

Запоріжці можуть спостерігати за реконструкцією обласної клінічної лікарні у форматі онлайн

В Україні відзначають Всеукраїнський день дошкілля-2020

Запорізький обласний лабораторний центр проводить безкоштовне ПЛР-тестування та надає платні послуги