Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі рятувальники попереджають про небезпеку пожеж в екосистемах та під час відпочинку на воді

9 червня 2020 - 10:40

З настанням літнього періоду громадяни все частіше відпочивають на природі. Коли панує спекотна погода, небезпека виникнення пожеж на відкритих територіях зростає.

Також громадяни віддають перевагу відпочинку біля водойм. Як повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області, не всі люди дотримуються правил безпечної поведінки під час відпочинку, що, в свою чергу, стає основною причиною нещасних випадків.

Днями рятувальники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області провели профілактичні рейди найбільш популярними місцями відпочинку жителів міста Запоріжжя. Зокрема, на острові Хортиця щодо дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісопаркових зонах та правил безпечного відпочинку на водних об’єктах.

Співробітники ДСНС розповідали громадянам основні причини виникнення пожеж в літній період та нагадали елементарні правила поводження з вогнем під час відпочинку на природі. Детально пояснювали відпочиваючим дії під час виявлення пожежі в лісопарковій зоні.

Окремо під час заходу рятувальники розповіли правила поводження під час відпочинку поблизу водойм та на водних об’єктах, користування плавзасобами, наголосили про небезпеку купання в необладнаних місцях, а також пояснили відпочиваючим правила порятунку потопаючих і як надавати першу долікарську допомогу.

У ході профілактично-роз’яснювальної роботи фахівці ДСНС особливу увагу приділяли батькам з малечею.

Рятувальники надали відпочивальникам профілактичні листівки та пам’ятки попереджувального характеру - як поводитися з вогнем та інструкції з основних правил безпечного поводження на воді.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області закликає громадян бути вкрай обережними під час відвідування лісів, парків, берегів річки Дніпро та Національного заповідника о. Хортиця, адже багаття, залишене без нагляду, може спричинити велику біду. Адже найменша жарина з вихлопної труби автомобіля, або кинутий не загашений недопалок можуть призвести до займання. Через високу температуру вогонь швидко розповсюджується по сухій траві та перекидається на дерева, що може призвести до масштабної пожежі, яка згодом охоплює великі площі екосистем.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 


Читайте також

«В березні енергетики відновили світло для 257 тисяч споживачів», – АТ «Запоріжжяобленерго»

Програма компенсації втрат від воєнних ризиків: останні зміни та можливості для бізнесу

Програма компенсації втрат від воєнних ризиків: останні зміни та можливості для бізнесу

Що потрібно знати про «Скринінг здоров’я 40+»

Підтримка ветеранів у прифронтовому регіоні: робоча поїздка заступниці Міністра у справах ветеранів України Юлії Кіріллової

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.04.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 856 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

Обрано «голос ветеранів» від Запорізької області у всеукраїнській Раді ветеранів війни за незалежність України

Житло, інклюзія та психологічна адаптація: запорізькі ветерани про свої проблеми та готовність їх вирішувати

Громади та комунальні підприємства Запорізької області отримали нову спецтехніку

Посівна-2026: запорізькі аграрії працюють в умовах воєнних викликів, але зберігають потенціал