"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Для запорізьких родин відновлено навчання кандидатів у прийомні батьки

2 липня 2020 - 13:05

Регіональними тренерами Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді після послаблення противоепідемічних заходів відновлено навчання кандидатів в прийомні батьки, опікуни, піклувальники для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Фахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та об’єднаних територіальних громад Запорізької області проводять попередню роботу щодо пошуку кандидатів в прийомні батьки, опікуни, піклувальники, роз’яснення нормативно-правових документів про сімейні форми  виховання, вивчають мотивацію кандидатів та їх соціальне  оточення. 

За результатами попередньої роботи кандидати  направляються на навчання до Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для формування усвідомленого вибору  щодо взяття дітей в сім’ю та підготовки їх до батьківства.

Триденні тренінгові заняття дозволять учасникам приміряти на себе нову соціальну роль, отримати знання щодо сімейних форм виховання, психологічних особливостей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів. Участь у такому навчанні допоможе оволодіти уміннями та практичними навичками щодо забезпечення безпечних умов адаптації дитини до нового соціального середовища, визначення специфічних потреб дитини, налагодити взаємодію із соціальним працівником у ході соціального супроводу.

В умовах карантину навчання проводиться малими групами. Учасниками навчання стали 8 кандидатів з м. Запоріжжя, м. Енергодар, Більмацького, Веселівського, Кам’янсько-Дніпровського та Токмацького районів.  Захід  проводиться  з дотриманням санітарно-епідемічних правил безпеки (засоби індивідуального захисту, дистанція 1,5 м.).

За результатами  таких навчань регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готують висновок щодо наявності у кандидатів потенціалу для виховання такої категорії дітей.

На сьогодні у Запорізькій області функціонує 187 прийомних сімей, в яких виховується 388 дітей та 50 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 337 дітей. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди