Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рекомендації громадянам України, які планують здійснити подорожі за кордон

6 липня 2020 - 10:40

foto

Міністерство закордонних справ рекомендує українським громадянам утриматися від поїздок за межі України без нагальної необхідності. Якщо ж вирішили здійснити подорож – дивіться на актуальні офіційні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо поширення коронавірусної інфекції у світі та найбільш уражених регіонів.

Що робити, якщо я вже запланував подорож та навіть сплатив кошти?

Перш за все, переконайтесь, що ви насправді зможете здійснити подорож.

Для цього:

Зв’яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, та уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може змінюватись, тож, перебувайте з оператором на постійному зв‘язку.

Паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень.

Максимально подбайте про власну безпеку. Ретельно вивчіть умови вашого страхового поліса. Переконайтесь, що він покриває втрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом.

Подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів та необхідність придбати нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланований термін тощо). Візьміть з собою різні платіжні засоби – платіжні картки, готівку тощо.

Потурбуйтесь про власне здоров’я. Візьміть з собою необхідні особисто вам медичні препарати «з запасом» – на випадок вимушеної затримки за кордоном.

Перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.

Я вже перебуваю в країні, де продовжують реєструвати випадки інфікування громадян COVID-19?

Обов’язково зв’яжіться з найближчою до вас дипломатичною установою України та надайте інформацію про своє місце перебування та контактні дані. Консули зможуть вам допомогти, лише якщо ви повідомите про себе. Список закордонних дипломатичних установ України.

Зареєструйтесь на вебресурсі «ДРУГ» – так наші консули матимуть інформацію про вас одразу в цифровій базі.

Виявляйте підвищену увагу та обережність.

За можливості не відвідуйте уражені вірусом регіони.

Слідкуйте за всіма повідомленнями місцевих органів влади та в обов’язковому порядку дотримуйтесь всіх наявних вимог.

Слідкуйте за рекомендаціями подорожуючим на сайті МЗС України, вебресурсі «Поради подорожуючим від Консульської служби України» та оперативній сторінці МЗС у Facebook.

Зберігайте спокій та невідкладно звертайтесь на «гарячу лінію» найближчої дипломатичної установи України (список номерів) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Актуальна інформація від Міністерства охорони здоров’я України.

 

За матеріалами Урядового порталу 


 

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

ПРЯМА ЛІНІЯ із Семікіним Михайлом Олександровичем

Турбота про тих, хто дбає про інших: у Запоріжжі провели психологічний тренінг для працівників Транзитного центру

Поруч у найскладніший момент: запорожців запрошують стати патронатними вихователями

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 872 удари по 34 населених пунктах Запорізької області

Стипендії для обдарованих студентів з інвалідністю: ще більше можливостей

Декларація онлайн: як знайти фахівця, якому можна довіряти

Можливість перетворити ідею на реальний цифровий продукт: стартував грантовий конкурс для ветеранів, студентів та підприємців

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 887 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Екотолока до Великодніх свят: запоріжці об’єдналися для прибирання території острову Хортиця