Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі аграрії під час жнив мають дотримуватись лімітів вантажів

8 липня 2020 - 16:55

Голова облдержадміністрації Віталій Боговін під час робочої поїздки до Чернігівського району провів нараду з керівниками сільгосппідприємств Чернігівського та інших районів області.

Кінець 2019 та початок 2020 року видалися для аграріїв області дуже складними внаслідок несприятливих погодних умов (безсніжна зима, вітряна погода, відсутність опадів протягом значного часу).

Незважаючи на це, Запорізькі хлібороби зробили все від них залежне, і з 1 липня розпочали збір ранніх зернових, зернобобових та технічних культур в області.

У поточному році ранні зернові і зернобобові культури належить скосити на площі 920 тис. га, в тому числі озимої пшениці на площі 667 тис. га.

Крім того, необхідно зібрати 106 тис. га озимого і ярого ріпаку.

На цю дату в області скошено й намолочено 263 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур із середньою врожайністю - 28,2 ц/га.

За оперативними даними райдержадміністрацій в цьому році очікується зібрати майже 2,6 млн. тонн зернових культур.

– Із початком жнив на наших дорогах стало більше автомобілів ваговозів, які через перевантаження знищують дорожнє покриття доріг загального користування. Мережа дорожнього покриття збудована у 70-80 роки минулого століття і розраховувалася під навантаження автомобілів до 20 тонн. Податки, які сплачуєте Ви до бюджетів різних рівнів, мали б частково повертатись Вам на реалізацію різного роду програм економічного розвитку, але держава вимушена направляти їх левову частку на відновлення дорожнього покриття та будівництво нових доріг. Прошу аграріїв при відвантаженні збіжжя дотримуватися лімітів, а інспекторів Укртрансбезпеки та працівників Нацполіції закликаю контролювати ваговози 24 години на добу, – закликав Віталій Боговін.

Також голова облдержадміністрації обговорив з аграріями нагальні проблеми на відповів на запитання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В2В-зустрічі для українських енергетичних компаній з італійськими партнерами

У Запорізькій області стартував територіальний етап всеукраїнських учнівських олімпіад

«Коли зникають фарби»: у Запоріжжі презентували книгу поліцейського про мужність і людяність у час війни

«Прозора школа»: у Запоріжжі до «Хабу доброчесності» приєдналися понад 100 закладів освіти

Упродовж доби окупанти завдали 667 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області.

Голоси міста, що звучать попри війну: у Запоріжжі відкрили нову виставку

Допомога без кордонів: Запорізька область посилює співпрацю з італійськими партнерами

«Нас єднає Байда»: 55 нових учасників посвятили до юнацького руху «Байда»

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 18.10.2025

Упродовж доби окупанти завдали 898 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

«Діалог влади та бізнесу»: можливості для експортерів

Безпечно і безбар’єрно: у Комишуваській «підземній» школі розпочалося навчання