"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Національний заповідник «Хортиця» – один з 25 магнітів України

13 липня 2020 - 15:15

У 2021 році в рамках національної Програми «Велике будівництво» заплановано відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні. Таку ініціативу Міністерства культури та інформаційної політики підтримав Президент України.

Серед цих об’єктів є Музей історії Запорозького козацтва у складі Національного заповідника «Хортиця».

Острів Хортиця належить до числа об’єктів-символів, що формують національну ідентичність української нації. Хортиця виступає наочним уособленням козацької слави, меморіалом героїчної епохи Запорозьких вольностей просто неба, місцем консолідації та єднання українського народу.

Розбудова туристично-музейного комплексу на острові Хортиця включена до переліку пріоритетних проєктів розвитку Запорізької області в рамках ініціативи Офісу Президента України «25 магнітів» – розвитку перспективних точок тяжіння в регіонах, що приваблюють таланти, інвестиції та туристичні потоки.

Туристично-музейний кластер Національного заповідника «Хортиця», головними об’єктами якого виступають Музей історії запорозького козацтва та історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», є безумовним лідером галузі у регіоні. Його відвідує 250 тисяч осіб на рік.

З 2015 року Музей історії запорозького козацтва тимчасово припинив доступ відвідувачів через аварійний стан будівлі. За рахунок коштів субвенції місцевого бюджету державному бюджету вже розроблено ескізний проєкт комплексної реконструкції будівлі Музею історії запорозького козацтва вартістю 402 тис. грн. Термінова потреба – розробка проєктно-кошторисної документації комплексної реконструкції будівлі Музею історії запорозького козацтва. Орієнтовна потреба на 2020 рік для розробки робочого проєкту реконструкції будівлі Музею історії запорозького козацтва складає 3 000 тис. грн. Вартість всього будівництва – до 270 млн грн.

Створення належних умов для перебування відвідувачів у заповіднику, що відповідають сучасним вимогам та європейським стандартам, подальший розвиток експозиційної компоненти заповідника, представленої Музеєм історії запорозького козацтва, – завдання загальнонаціонального рівня.

Зазначимо, що завдяки підтримці обласної влади у 2020 році практично завершено впорядкування землекористування на території Національного заповідника «Хортиця». А саме: передано заповіднику земельні ділянки, необхідні для його діяльності.

Протягом останніх років за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету державному бюджету НЗ «Хортиця» отримав понад 6 млн грн.

Наступним пріоритетом для подальшого розвитку заповідника «Хортиця» є будівництво ІІ черги історико-культурного комплексу «Запорозька Січ». Також необхідно провести реконструкцію туристичної інфраструктури північно-східної частини острова «Хортиця». В цілому, загальна потреба на заходи облаштування і утримання інфраструктури заповідника складає понад 90 млн грн.

В області зосереджений значний історико-культурний потенціал, є ряд об’єктів, які відомі не лише в Україні, а й за кордоном. Зокрема, у ТОП-10 культурних об’єктів області входить Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила» (смт Мирне), історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова», Запорізький обласний краєзнавчий музей, Запорізька обласна філармонія та інші.

Так, за підтримки облдержадміністрації та безпосередньо Департаменту культури, туризму, національностей та релігій у 2020 році з державного бюджету виділено близько 14 млн грн на завершення реконструкції будівлі музею-комплексу, роботи зі стабілізації деформації фундаменту Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила». Зараз триває підготовча робота для оголошення тендеру на проведення робіт. На реконструкцію Запорізької обласної філармонії за кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та обласного бюджету було виділено понад 60 млн грн. Реалізація проєкту реконструкції дозволила суттєво поліпшити технічний стан будівлі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також

Запорізькі громади активно готують проєктні пропозиції “Великого будівництва”

Вакцинація – це гарантія власної безпеки та значна підтримка медичної системи

Планується, що свята, які пройдуть на Хортиці у жовтні, стануть подією для всієї країни

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 2 331 540 підтверджених випадків COVID-19

У Запорізькій області розпочато роботу над національним проєктом з діджиталізації сфери охорони культурної спадщини

Громадські організації можуть брати участь у державних конкурсах на ВзаємоДії

До уваги журналістів!

Ефективна організація вакцинації освітян - завдання номер один для районних державних адміністрацій

Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони

Запорізькі рятувальники приймають вітання з професійним святом

У громадах Запорізької області реалізовуватимуть грантову програму на підтримку створення нових підприємств