"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Оголошення

Європа не буде закуповувати зерно з вмістом хлорпирифос

16 липня 2020 - 14:40

У лютому 2020 року набули чинності зміни в європейському законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос.

Для запобігання зменшенню обсягів поставок української продукції до країн-членів ЄС, які займають значну частку в структурі агропродукції України, вітчизняним сільгоспвиробникам необхідно враховувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки посівів, місць зберігання та транспортування первинної продукції. 

Забороняється ввезення в країни ЄС сільськогосподарської продукції, що містить залишки цих речовин більше 0,01 мг / кг. Будь-який залишок понад 0,01 мг/кг вважатиметься недотриманням та підтвердженням заборони розміщення товару / компонента на ринку ЄС / імпорту в ЄС для обігу.

Незважаючи на відсутність заборони використання даних речовин в Україні, ігнорування вимог ЄС українським ринком неможливо, з огляду на значну частку ЄС в українському експорті. Необхідно також розуміти негативний вплив даних речовин на здоров'я людей і навколишнє середовище, про що свідчать нові вимоги ЄС.

Одними з найбільш використовуваних інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос є: нурелл Д (Corteva Agriscience), Пірінекс Супер (ADAMA), Ріфос (Agrosfera), Кілер (Трастчем Ко. Лтд.) Та інші. Всього в Україні зареєстровано 38 препаратів на основі діючої речовини хлорпирифос.

Читайте також