"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Обласна комісія дає призовникам відстрочку за поважних причин

23 липня 2020 - 08:40

Під головуванням першого заступника голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова відбулось засідання обласної призовної комісії. На засіданні було розглянуто матеріали щодо надання відстрочки від призову призовникам для підвищення рівня освіти чи за виробничою необхідністю.

Керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко зазначила, що під час призову вже виконано план, тому є можливість відстрочити проходження служби для окремих громадян. 

Підвищити освітній рівень до магістра, аспіранта чи інтерна медичного виявили бажання призовники з Вільнянського, Веселівського, Василівського, Центрального у м. Запоріжжі військових комісаріатів, військових комісаріатів Хортицького, Комунарського, Шевченківського районів Запоріжжя.

Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова окреслила ситуації призовників, серед яких є футболісти «Металурга» та ушуїсти. Ці спортсмени представляють область на змаганнях високого рівня. І наразі їхня спортивна кар’єра у розпалі. 

Серед озвучених причин у призовників були і релігійні, і за сімейними обставинами, у тому числі, через догляд за недієздатними родичами або народженням дитини. 

В окремих випадках відстрочка від проходження дається на пів року або до завершення навчання.

У відділі взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації пояснюють, Указом Президента України від 23 березня 2020 року № 103 перенесено строки проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу з квітня-червня на травень-липень 2020 року.

У результаті склалася ситуація, коли громадяни України, які закінчують у червні-липні 2020 року заклади освіти, підлягають призову на строкову військову службу, що може призвести до порушення конституційних прав громадян України на здобуття наступного ступеня освіти.

З метою організованого проведення призову громадян України на строкову військову службу та забезпечення їх конституційних прав на здобуття освіти:

  • організовано практичну взаємодію на рівні обласної державної адміністрації, районних (міських) державних адміністрацій, військових комісаріатів із місцевими органами освіти і науки та закладами освіти з вирішення проблемних питань призову на військову службу громадян, які закінчують навчальні заклади у червні-липні 2020 року та планують продовжити навчання для отримання наступного ступеня освіти;

  • призовними комісіями всіх рівнів проводиться ретельне вивчення зазначеної категорії призовників, долучаються до особових справ їх заяви щодо продовження навчання для здобуття наступного ступеня освіти, відповідні відомості (довідки) з органів освіти і науки, закладів освіти;

  • під час проведення засідань призовної комісії головою обласної призовної комісії за поданням районних (міських) призовних комісій надаються (за письмовими заявами призовників) відстрочки від призову за частиною п’ятнадцятою статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» до 1 жовтня 2020 року громадянам України для здобуття наступного ступеня освіти.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19