"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запоріжжі відкрилась художня виставка «Творча родина Жанни і Миколи Данекіних»

23 липня 2020 - 14:30

У Запорізькому обласному художньому музеї за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відкрилася виставка «Творча родина Жанни і Миколи Данекіних».

Відомі запорізькі художники Жанна і Микола Данекіни познайомилися ще студентами і прожили разом довге щасливе життя. У їхніх творах присутні віртуозність у виконанні малюнків, психологізм та звернення до автопортретів, пейзажі душевні та розповідні.

Як повідомила в.о. директора Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович, твори, представлені на виставці, - загалом 38 робіт - були подаровані музею Жанною Сергіївною Данекіною.

Куратор виставки Ольга Дворна розповіла, що після закінчення Харківського художньо-промислового інституту 1967 року Жанна Сергіївна та Микола Іванович приїхали на запрошення комбінату «Запоріжсталь», де створювалось бюро художнього конструювання. Працювали в одній команді із відомим запорізьким художником Олексієм Якушенком, з яким разом навчалися. Подружжю подобалось пробувати всі можливі художні техніки: малюнок, акварель, олійний живопис, монотипію, розписи, скульптуру тощо. Всі ці творчі пошуки представлені на виставці.

У Миколи Данекіна (1935-2013) дивовижні портрети. Це близькі художнику люди. Напевне, тому автору так вдавалися психологізм та портретна схожість. Деякі портрети наближаються до жанрових картин. Микола Іванович Данекін - майстер монотипії. На виставці присутні пейзажі і натюрморти, створені у цій техніці.

Легкі та світлі акварелі Жанни Данекіної з тихою любов’ю розповідають про рідне Запоріжжя та рідних людей. Жанна Сергіївна – одна з провідних плакатисток України. Вона брала участь у міжнародних конкурсах плакатів і посідала призові місця. Художниця винайшла цікавий прийом поєднання сюжету з петриківським розписом.

Запоріжців запрошують відвідати виставку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19