Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область готується до другого етапу розробки стратегії смарт-спеціалізації

28 липня 2020 - 14:35

Заступник голови облдержадміністрації (стажування) Віталій Тишечко  взяв участь у відеоконференції щодо методології впровадження смарт-спеціалізації для Запорізької області.

Український інститут міжнародної політики протягом останніх чотирьох років працює для підтримки розробки смарт-спеціалізації в Україні. Як відзначила експерт Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва, смарт-спеціалізація збільшує ефективність використання внутрішніх та зовнішніх ресурсів, кредитних програм, залучення інвестицій в регіон тощо.

Запорізька область є одним із трьох пілотних регіонів, де за підтримки Спільного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC) запроваджується новий підхід стратегічного планування – смарт-спеціалізація (S3).

Запорізька область з 2018 року стала пілотною з розробки смарт-спеціалізації. Протягом 2019 року область працювала з експертами Європейської комісії. За цей час було проведено комплексний аналіз даних за методикою ЄС щодо усіх галузей економіки.

Наразі Запорізька область завершила перший етап розробки стратегії смарт-спеціалізації (S3), зокрема  проведення кількісного та якісного аналізу. Було обрано кілька пріоритетних галузей, на основі яких буде базуватися другий етап розробки смарт-спеціалізації – процес підприємницького відкриття. Так, одними із видів економічної діяльності  обрано виробництво готових металевих виробів, виробництво ендопротезів, двигунів, вертолітобудування, модернізація енергетичного обладнання, відновлювальна енергетика, виробництво генераторів, трансформаторів, машин і устаткування для сільського господарства, відновлювальної енергетики тощо.

– Облдержадміністрація зацікавлена  в інноваційному розвитку регіону та впровадженні смарт-спеціалізації у розвиток економіки області. На сьогодні визначено кілька напрямів розвитку, проте не всі вони нові для Запорізького регіону, деякі з них вже давно ефективно розвиваються.  Запорізька область має стратегію та чіткий план дій та змін, у яких враховано всі переваги та можливості розвитку регіону, визначено  орієнтири розвитку та пріоритетні сфери, які мають найбільший потенціал зростання для регіону, – відзначив Віталій Тишечко. 

Український інститут міжнародної політики та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України продовжують у 2020 році надавати консультаційну підтримку для пілотних областей. Результатом розробленої смарт-спеціалізації буде підтвердження від Європейської комісії та приєднання Запорізької області до платформи смарт спеціалізації Європейського Союзу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також