"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У програмі медгарантій - 2021 закладено збільшення тарифів на вчасну діагностику і лікування раку

31 липня 2020 - 15:25

foto

Раннє виявлення онкозахворювань серйозно збільшує шанси на успішне лікування. На жаль, в Україні у багатьох випадках захворювання виявляють на пізніх стадіях і понад 65 тисяч наших співгромадян щороку помирають від раку.

Національна служба здоров’я України заклала у програму медичних гарантій на 2021 рік збільшення в 3,6 рази тарифів на діагностику та проведення хіміотерапевтичного лікування з 18 тис. грн до 65 тис. грн, а для діагностики та радіологічного лікування - з 30 тис. грн до 110 тис. грн.

Це стане можливим за умови збільшення бюджету програми медичних гарантій на 2021 рік до 255 млрд грн. Також планується запровадити новий пакет медичних послуг для лікування онкогематологічних захворювань.

Рак легень є одним із найпоширеніших видів раку у всьому світі і, зокрема, в Україні. Щороку в нашій країні виявляють близько 13 000 нових випадків раку легень. Чоловіки хворіють у 5 разів частіше, ніж жінки.

На ранніх стадіях цей вид раку найчастіше перебігає безсимптомно, але саме на початкових стадіях лікування є найбільш ефективним. Тому надзвичайно важливо, щоб пацієнти, особливо ті, що перебувають в зоні ризику, регулярно проходили профілактичні обстеження та не зволікали зі зверненням до свого лікаря в разі появи симптомів захворювання.

Якщо у пацієнта виявили злоякісне новоутворення, він має звернутись з направленням свого сімейного лікаря чи лікаря, який проводив дослідження, або запідозрив онкологічне захворювання до медзакладу, який законтрактований НСЗУ за пакетами «Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних хвороб», «Діагностика та радіологічне лікування онкологічних хвороб» або «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» в залежності від призначеного лікування.

Раннє виявлення онкозахворювань серйозно збільшує шанси на успішне лікування. На жаль, в Україні у багатьох випадках захворювання виявляють на пізніх стадіях і понад 65 тисяч наших співгромадян щороку помирають від раку.

Саме тому наступного року НСЗУ пропонує збільшити тарифи для діагностики та лікування онкозахворювань, що дозволить підвищити рівень надання медичної допомоги таким пацієнтам.

 

За матеріалами Національної служби здоров’я України

 

Читайте також

До уваги журналістів!

На вантовому мості змонтували передостанню секцію прогонової будови

Запорізька ОДА стала значно відкритішою та доступнішою для громадян

Долучайтися до Всеукраїнського марафону #Наша_незалежність

Запорізька область зміцнює кордони

В Україні провели дослідження доступності міських просторів

Ветеранів та ветеранок регіону запрошують в проєкт, який дає можливість отримати 400 євро на навчання

За перше півріччя до облдержадміністрації надійшло понад 22 тисячі звернень громадян

Запорізькі аграрії зібрали перший мільйон нового врожаю

На виконання Нацстратегії безбар’єрності буде реалізовано проект, який допоможе ветеранам започаткувати власний бізнес

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 248 663 підтверджені випадки COVID-19