Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В лікарнях до другої хвилі захворюваності на COVID вже підготовлено понад 10 тисяч ліжок

11 серпня 2020 - 09:00

foto

Міністерство охорони здоров’я почало розгортати лікарні до другої хвилі для боротьби з коронавірусною хворобою COVID-19. Наразі в цих медичних закладах передбачено понад 10 тисяч ліжок для пацієнтів. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

  • У деяких регіонах ми вже почали розгортати лікарні другої хвилі. У них визначено 10237 ліжок для госпіталізації хворих на COVID-19. Ці лікарні мають 851 реанімаційне ліжко, а також 1442 апарати ШВЛ, — зазначив Максим Степанов.

За словами Міністра охорони здоров’я, темпи поширення коронавірусу в Україні, зокрема, збільшення кількості госпіталізацій (понад 200 осіб на добу) у деяких регіонах призвели до заповнення лікарень першої хвилі на понад 50%, що зумовило необхідність підготовки медичних закладів другого рівня.

Як підкреслив Максим Степанов, за останні чотири місяці МОЗ значно збільшило кількість апаратів штучної вентиляції легень на понад 800 одиниць. 

  • Крім того, значно збільшено кількість ліжок, до яких підведено кисень. Також триває робота із закупівлі засобів індивідуального захисту: це і респіратори, і рукавички, і захисні щитки, і медичні маски, — наголосив очільник МОЗ.

При цьому, як зазначив Максим Степанов, закупівля засобів індивідуального захисту відбувається за рахунок ресурсу державного бюджету, а також коштів Світового банку.

  • У рамках нашого спільного проєкту зі Світовим банком ми будемо закуповувати нові системи для ПЛР тестування – близько 1,2 млн одиниць. Також ми продовжуємо закуповувати обладнання для наших лабораторних центрів, — резюмував Міністр Максим Степанов.


За матеріалами МОЗ

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

Субсидії-2026: хто може отримати допомогу на комунальні послуги та оренду житла

Діти з Гуляйпільської та Мелітопольської громад повернулися з оздоровчого табору «Лімниця»

Безбар’єрність – це коли можеш бути активним: як знайти локацію для занять адаптивним спортом у своїй громаді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.07.2026

Упродовж доби окупанти завдали 1163 удари по 45 населених пунктах Запорізької області

Вступ-2026: вступники можуть реєструвати електронні кабінети

Українці матимуть більше часу для використання коштів Національного кешбеку

Сучасний медичний простір: у Запоріжжі триває реконструкція кардіологічного корпусу

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.07.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 989 ударів по 52 населених пунктах Запорізької області

У Запоріжжі підняли прапор Військово-морських сил ЗСУ