Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рівень захворюваності на ГКІ в області в три рази нижче середнього багаторічного рівня

18 серпня 2020 - 13:10

foto

На 33 тижні 2020 року зареєстровано 119 випадків ГКІ. Рівень захворюваності склав 6,9 на 100 тис., що в 3 рази нижче середнього багаторічного рівня. В цілому по області лабораторно підтверджено 27% випадків ГКІ, із них в 12,5% - ротавірусна інфекція.

ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що 13 серпня в м. Бердянську була зареєстрована групова захворюваність на гостру кишкову інфекцію з харчовим шляхом передачі. Постраждало 5 осіб (відпочиваючі), всі дорослі. Станом на 17.08.2020 хворі виписані  зі стаціонару для проходження лікування за місцем постійного проживання. У всіх захворілих лабораторно підтверджена галофільозна інфекція. В результаті проведеного епідрозслідування встановлено, що причиною отруєння послужили варені креветки, які постраждалі купували у приватної особи та вживали в їжу протягом дня на пляжі в спекотну погоду.

Захворювання на галофільоз виникає в результаті вживання в їжу сирих або недостатньо термічно оброблених продуктів моря: риби, крабів, мідій, креветок, устриць тощо, в яких дуже швидко при високій температурі розмножуються галофільні вібріони. Можливе також зараження галофільними вібріонами і внаслідок заковтування води під час купання у забруднених водоймищах.

Нагадуємо, що серед факторів передачі на ГКІ найбільша питома вага приходиться на:

•    м’ясну і молочну продукцію – 19%,

•    овочі, фрукти – 14%,

•    рибну продукцію – 10,5%.

При цьому питома вага продуктів домашнього виготовлення (неправильного приготування та зберігання) складає 73%, узаконені ринки – 14,2%, вулична торгівля, стихійні ринки – 12,5%.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Турбота про здоров’я й навчання: у Запоріжжі облаштовують новий цифровий освітній центр у дитячій лікарні

Запорізький національний університет – на порозі змін

Пліч-о-пліч: Васильківська та Дніпрорудненська громади об’єднують зусилля для підтримки людей

Практикум з волонтерського менеджменту: молодіжні працівники можуть долучитися до всеукраїнського тренінгу

Впродовж доби окупанти завдали 542 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Екскаватори та трактори: три громади Запорізької області отримали спецтехніку, придбану за бюджетні кошти

Мелітопольська громада отримала гуманітарну допомогу від GEM

Запорізька ОДА та ЮНІСЕФ об'єднують зусилля для захисту дітей

Сила духу й тіла: 13 запорізьких ветеранів взяли участь у фестивалі з богатирського єдиноборства

Його серце билося за Україну: на честь полеглого Захисника Михайла Колесніка відкрили меморіальну дошку

Перемога на чемпіонаті Європи та підтримка вдома: запорізьким каратисткам вручили сертифікат на спортивне обладнання

Для здоров’я та довголіття: інформаційна кампанія від МОЗ