"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Батьки можуть отримати монетизацію «пакунка малюка»

2 вересня 2020 - 10:38

foto

З 1 вересня 2020 року розпочалося впровадження пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» за участю акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк». Проєкт триватиме до 31 грудня 2021 року. Уряд встановив, що розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становитиме 5 000 грн.

Право на отримання грошової компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які разом з дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання.

Грошова компенсація не виплачується в разі: відмови від дитини; відбування матір’ю покарання, смерті дитини в пологовому будинку, отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання дитячих товарів та речей для породіллі.

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі на спеціальний рахунок отримувача у «ПриватБанку».

Компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. Призначення грошової компенсації здійснюється за місцем проживання або місцем перебування отримувача.

Для призначення грошової компенсації отримувач подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади заяву за формою у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка.

До заяви у паперовій формі отримувач додає такі документи: копію свідоцтва про народження дитини; копію посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні; копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); копію рішення про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя); копію рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї; довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році).

До заяви в електронній формі отримувач додає фотокопії: свідоцтва про народження дитини; посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні; рішення про встановлення опіки (в разі здійснення опіки над дитиною); рішення про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя); рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї; довідки з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році).

Відомості в електронному вигляді без подання фотокопії документів, надаватимуться через інформаційні системи Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. На заяву та документи, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис отримувача. Відомості про прізвище, ім'я та по батькові отримувача, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19