"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Розвиток системи трансплантації дасть шанс на життя сотням хворих на онкологію

16 вересня 2020 - 16:05

foto

Уряд планує розглянути питання створення в Україні центру трансплант-координації. Таку ініціативу висунуло Міністерство охорони здоров'я під час засідання медичної ради 15 вересня.

Крім цього, було обговорено «дорожню карту» розвитку системи трансплантації в Україні, а також питання збільшення кількості національних донорів кісткового мозку в Україні.

- Зараз у БФ «Всеукраїнський реєстр донорів кісткового мозку»  є 4 тисячі заявок від донорів. Дуже сподіваємося, що найближчим часом ми досягнемо показника 8-10 тисяч типувань, що дозволить нам говорити про перші неродинні трансплантації кісткового мозку, які будуть здійснені від українського донора, - зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Наразі МОЗ здійснює конкретні кроки щодо розвитку трансплантації не лише органів, але й кісткового мозку. Активно до цього процесу долучилися Київський обласний онкологічний диспансер, Київський міський центр трансплантації кісткового мозку та «Інститут патології крові та трансфузійної медицини» НАМН України. До кінця року учасниками пілотного проєкту буде проведено 84 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, а також 4 алогенних. В 2021 році заплановано провести 250-300 таких операцій.

Міністерство охорони здоров'я також веде перемовини про впровадження програм стажування українських фахівців за кордоном, обговорюється з НСЗУ можливість запровадження пакету супроводу пацієнтів після трансплантації.

 

За матеріалами МОЗ України

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19