"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькій області по-козацьки відсвяткували День Семена

16 вересня 2020 - 16:35

У Запорізькій школі-інтернаті «Козацький ліцей» відбувся колоритний автентичний захід «День Семена по-козацьки». Захід організований колективом ліцею спільно з Всеукраїнською федерацією бойового мистецтва «Спас» та етноклубом «Мальви» міста Запоріжжя.

Визначне свято осені - день Преподобного Симеона Стовпника та його матері Марфи    ще називають святом ремісництва. До нього раніше були приурочені давні звичаї, присвячені вшануванню вогню. Козаки в цей день відвідували церкву, а потім справляли пострижини молодих хлопців і вперше садили їх на коней.

На свято завітали віце-президент Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва «Спас», директор ДЮСШ «Спас» із козацького рукопашу, отаман Запорозького війська низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, кандидат філологічних наук, популярна запорізька поетеса і письменниця Галина Корицька та голова етноклубу «Мальви» м. Запоріжжя Юлія Теребінова.

За доброю козацькою традицією саме 14 вересня маленькі козачата – учні 5-х і 7-х класів пройшли посвяту в джури. Це урочистий обряд посвячення в чоловіче козацьке братство. Його проводив кошовий писар Запорозького війська низового «Запорозька Січ» Василь Прокопенко. Хлопчиків саджали на коней і кожного із них на коні обвозили по колу за рухом сонця, що символізує перехід від одного вікового стану до іншого. Парубок на коні — вже не дитина, віднині він дорослий, рівноправний член козацького братства.

Вихованці гуртка «Спас» Козацького ліцею та дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» із козацького рукопашу пройшли обряд зав'язування пояса.

Протягом усього дня на території ліцею проходили різноманітні майстер-класи з цікавих технік живопису та декоративно-ужиткового мистецтва від майстринь-педагогинь; виставка сувенірів і виробів із дерева і майстер-клас із виготовлення обжинкового снопу, оберегу від усіх негараздів, від народної майстрині, членкині товариства «Україна-Світ» Ірини Григор’євої.

Також організатори заходу влаштували карнавал вогню, що символізує життєдайну та духовну енергію, збереження родинного вогнища.

На святі свої таланти демонстрували вокальне тріо «Акварель» та вихованці гуртка «Самбо» Козацького ліцею.

Захід проходив на подвір’ї з дотриманням усіх рекомендацій щодо карантинних обмежень.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19