"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В офісі Президента обговорили створення умов для наукових досліджень і виробництва імунобіологічних препаратів

17 вересня 2020 - 08:40

За участі заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської відбулася нарада з питань розвитку системи біологічної безпеки України. Зокрема, обговорювалося створення умов для наукових досліджень і виробництва імунобіологічних препаратів із застосуванням генно-інженерних технологій.

У нараді взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів України та керівники і провідні академіки Національної академії наук та Національної академії медичних наук України.

Президент Володимир Зеленський поставив завдання по створенню центру, який координуватиме співпрацю між науково-дослідними установами та виробничими потужностями країни в напрямку створення умов для забезпечення вітчизняними вакцинами. У перспективі це дозволить подолати залежність держави від імпорту вакцин та імунобіологічних препаратів, а також протидіяти негативному впливу біологічних факторів і біозагрозами для держави.

В ході наради представники МОЗ представили бачення напрямків локалізації виробництва вакцин, здійснення науково-дослідних і науково-технологічних розробок із застосуванням генно-інженерних технологій. Вчені наголосили на необхідності надання пріоритету генно-інженерним технологіям виробництва імунобіологічних препаратів.

Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, а також радник керівника Офісу Глави держави Михайло Пасічник акцентували увагу на тому, що питання сучасних наукових досліджень в галузі біобезпеки, вірусології та захисту населення від інфекційних захворювань дуже важливі, тому необхідно виробити оптимальні стратегії їх впровадження, передбачити ресурсне та логістичне забезпечення цього процесу.

 

За матеріалами офіційного Інтернет-представництва Президента України


Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19