Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої щодо захворюваності на COVID-19 в області

21 вересня 2020 - 14:20

Шановні мешканці Запорізької області!

Захворюваність на COVID-19 зростає. На минулому тижні майже щодня реєструвалось понад 100 випадків на добу. З першого вересня померло 14 людей.

Сумарно маємо майже 3000  підтверджених випадків COVID-19. За минулу добу обстежено 800 людей.

На сьогодні продовжує лікуватись 1791 хворий. Більшість вдома та ще 267 – в стаціонарах. 

Маємо перевищення граничного рівня захворюваності в 13 із 25 територій. Особливо в містах: Запоріжжя - перевищення базового рівня на 39%, Мелітополь - перевищення  в 2,5 рази, Токмак - перевищення  в 5 разів.

21 вересня рішенням національної комісії з надзвичайних ситуацій Пологівському району наданий «помаранчевий» рівень.  

Містам Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Токмак та Веселівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському районам встановлений «жовтий» рівень.

Завтра, 22 вересня  рішенням регіональної комісії з надзвичайних ситуацій на цих територіях карантин буде посилений.

Ці не радісні новини – спільний результат всіх, хто ігнорує протиепідемічні правила. 

Окрема «подяка» в лапках організаторам масових заходів, що свідомо поставили під загрозу здоров’я всієї громади.    

Медиками проводиться величезний обсяг роботи, щоб не дати поодиноким випадкам стати масовими.

А судячи з фото та відео звітів, фестиваль «Хортиця Freedom», який на вихідних проходив в Запоріжжі, фактично перетворився на місце вірогідного масового зараження. Організатори, мабуть, забули, що ми живемо в умовах пандемії COVID-19. На цьому заході не було і натяку на дотримання дистанції і застосування засобів індивідуального захисту. Наслідки не залишать себе довго чекати. Тому ми вже діємо! 

Завтра на засіданні регіональної комісії ТЕБ НС ми ініціюємо заборону проведення всіх масових заходів на територіях, де перевищений базовий рівень захворюваності. По-друге, відсьогодні епідеміологи будуть з'ясовувати участь в масових заходах всіх захворілих. Про результати розповімо окремо. 

Як лікар я наголошую, з вірусом, що  передається повітряно-крапельним шляхом, неможливо домовитись! Для організаторів заходів люди - це потенційний електорат, а для COVID-19 люди, зібрані в одному місці - це «горюче» для вогнища інфекції.

Закликаю кожного утримуватись від масових заходів; дотримуватись дистанції, особливо в приміщеннях; правильно носити маски (маска повинна закривати ніс і рот); мити і дезінфікувати руки.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.05.2026

«Біжу за мову»: запоріжці взяли участь в 4-му Всеукраїнському забігу на підтримку української мови

Понад 30 дітей пільгових категорій із Запорізької області відвідали концерт VOLKANOV

Упродовж доби окупанти завдали 867 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

Правила безпечної подорожі залізницею

Безоплатна правнича допомога: як українці можуть отримати юридичну підтримку

Долинська громада відзначає 10-ту річницю з дня створення!

У Запоріжжі підняли прапор морської піхоти України та вшанували полеглих Героїв

«Мрію повернутися додому»: як у Запоріжжі евакуюють людей із прифронтових сіл

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.05.2026

День Героїв України: 43 запорізьких ветерани отримали державні, відомчі та регіональні нагороди

23 травня – День Героїв України