"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В Приморську відбувся фестиваль «Ми українські - We are Ukrainian»

22 вересня 2020 - 14:15

В місті Приморськ Запорізької області 18-19 вересня відбувся Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми українські - We are Ukrainian». Організатори фестивалю - Департамент культури, туризму, національностей і релігій Запорізької обласної державної адміністрації, Приморська міська рада, Асоціація національних меншин Запорізької області, Комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради.

Учасників фестивалю привітав директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, який зазначив, що кожен фестиваль «Ми українські - We are Ukrainian» -  це дійсно масштабна і цікава подія. Мета фестивалю: відродження, розвиток та духовне єднання і взаємозбагачення української національної культури та культур інших національностей, які проживають на території України; зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння; збереження зразків етнічної, фольклорної спадщини як важливого елементу туристичного бізнесу, відродження та популяризація національних традицій і свят; підвищення ролі національної культури у формуванні світогляду та духовності підростаючого покоління; залучення широкої громадської та творчої інтелігенції, налагодження культурних зв’язків, творчої співпраці колективів з різних областей України.

В рамках фестивалю також відбувся круглий стіл за темою: Презентація Комунікаційної платформи «Багатонаціональна сім’я Запорізького краю» та Стратегії захисту національних меншин у Запорізькій області у форматі Zoom-конференції за участі представників Ради Європи, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства освіти й науки України, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, керівників національно-культурних товариств. Мета платформи – сприяти як поінформованості про діяльність національно-культурних товариств Запорізького краю, так і партнерській взаємодії національних спільнот з органами державної влади. Платформа створена Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації за підтримки Ради Європи й у співпраці з організаціями національних спільнот. Під час круглого столу експерт Ради Європи Том Морінг підкреслив важливість інклюзивного діалогу, коли кожен може бути почутий.

- Це перший, унікальний досвід створення подібної комунікаційної платформи, який може бути успішно представлений в інших областях нашої країни, – наголосив Михайло Подюк, експерт Ради Європи.

У фестивалі взяли участь більше 20 творчих колективів, ансамблів та  виконавців національно-культурних товариств області.

Головним сюрпризом фестивалю стала участь байкерів, які святковою колоною провезли прапори різних країн, представники яких мешкають у Запорізькій області. Родзинками фестивалю стали нічне багаття, зустрічі та обмін досвідом.

Під час фестивалю виконувалися карантинні заходи згідно встановлених норм.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів