Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Запорожкокс» готовий поділитись з містом теплом

16 липня 2009 - 17:09

Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух відвідав ВАТ «Запорожкокс» у переддень професійного свята металургів та ознайомився із роботою підприємства.

На власні очі очільник регіону пересвідчився, що після зимових негараздів (проблеми з реалізацією продукції, придбанням сировини, вимушеними простоями виробництва) завод оживає, поступово відновлюються обсяги виробництва. Так, у червні підприємство виробило на 1% більше продукції, ніж у попередньому місяці.

Олександр Старух відвідав котлотурбінний цех, де на початку цього року введено в експлуатацію установку з утилізації та знешкодження димових газів. Таким чином підприємство не лише вдвічі зменшило обсяги шкідливих викидів в атмосферу, але й має можливість заощаджувати на електроенергії близько 66,6 млн. грн. – адже до 40% її «Запорожкокс» відтепер виробляє власними силами. До кінця року має бути пущена друга черга генераторної установки.

- Підприємство потроху оживає, попри кризу провадиться модернізація виробництва, енергозберігаючі та природоохоронні заходи, - поділився враженнями Олександр Старух.

«Запоріжкокс» також поділитись теплом, що виробляє, із Запоріжжям. І хоча поки що коштів на реалізацію планів бракує, зважаючи на очікуваний економічний ефект, цей проект є доволі перспективним.

 

Довідково:

Генеральний директор ВАТ «Запорожкокс» - Магамедов Муса Сергоєвич.

Основні види продукції: пековий кокс, синтетичний бензин, сульфат амонію, бензол.

Обсяг промислового виробництва за 1 квартал 2009 року - 423 млн. грн. (на 32,7% менше, ніж минулого року), обсяг реалізації - 382,3 млн. грн. (менше н 41,6%).

У 2008 році ВАТ «Запорожкокс» ввів в експлуатацію турбогенератор потужністю 6 МВт, що дозволило забезпечити підприємство 30% споживаємої електроенергії та вдвічі знизити її собівартість.

У першому півріччі 2009 року підприємством введено в дію установку по утилізації та знешкодженню димових газів в котлотурбінному цеху, що дало змогу зекономити 66,6 млн. грн.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Запорізька ОДА – World Relief: укладено меморандум про співпрацю

Стартує прийом заявок на бюджетну субсидію для аграріїв з прифронтових територій

Техніка для громад: Запорізька область отримала нову партію допомоги

Гаряча лінія Запорізької ОДА: керівництво області – на прямому зв’язку із жителями регіону

PolyTECH EDU: нові перспективи для студентів технічних університетів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.09.2025

Впродовж доби окупанти завдали 421 удар по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1294-го дня війни

Новий етап в історії університету: в ЗНУ представили нового ректора

Підготовка медзакладів до зими та нове медичне обладнання: ВООЗ – із робочою поїздкою в Запорізькій області

У Запоріжжі зростає захворюваність на кашлюк: як уберегтися від хвороби

Навіки – 44: у Запоріжжі відкрили меморіальну табличку на честь полеглого Захисника Віталія Чуйка