"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область наближається до завершення реформи децентралізації

29 вересня 2020 - 13:15

Національний інститут стратегічних досліджень в режимі онлайн провів фахову дискусію та презентував наукову доповідь «Децентралізація і формування політики регіонального розвитку в Україні». До участі у заході долучились провідні науковці та експерти з питань регіонального розвитку в Україні, представники обласних державних адміністрацій, місцевих рад, громадських організацій. Від Запорізької облдержадміністрації участь у заході взяла керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

У доповіді було проаналізовано перебіг децентралізації в Україні та сформовано дорожню карту завершення поточного етапу реформи. Розглянувши актуальні питання перебудови територіальної організації влади та місцевого самоврядування, автори констатують, що зміцнення матеріальної та фінансової основи міст, селищ і сіл та надання їм більшого обсягу прав у розпорядженні ресурсами створили на місцевому рівні осередки активізації господарської діяльності і сформували умови для розкриття внутрішнього потенціалу громад. Водночас повноцінне його використання неможливе без оновлення кадрового складу органів місцевого самоврядування. Підсумки виборів 25 жовтня продемонструють, чи посиляться позитивні ефекти децентралізації за рахунок отримання громадами ефективних керівників.

Також у доповіді надано рекомендації щодо перетворення децентралізації на стимул до формування ефективної політики регіонального розвитку, яка має повністю замінити собою застарілу модель ієрархічної регіональної політики.

Учасниками заходу сформовано низку рекомендацій щодо успішного продовження реформи децентралізації та перетворення її на стимул формування ефективної політики регіонального розвитку. Наукова доповідь розрахована на широке коло фахівців та практиків з питань регіональної політики, реформи територіальної організації влади та місцевого самоврядування.

- Важливим є залучення жителів територіальних громад до участі в управлінні, що сприятиме сталому розвитку території. І головне, про що ми маємо памятати - реформа децентралізації це про людей і для людей. Люди - це найцінніший капітал, і на цьому складному шляху реалізації реформи ми маємо не розгубити та зберегти фахових, досвідчених спеціалістів, - відзначила під час виступу Зінаїда Бойко.

Нагадаємо, у Запорізькій області ліквідовано 20 та створено 5 районів. Це Бердянський, Василівський, Запорізький, Мелітопольський та Пологівський. Райони створено для організації ефективної системи виконавчої влади. 25 жовтня пройдуть місцеві вибори, які юридично закріплять міські, селищні, сільські територіальні громади. Фактично вибори завершать процес формування спроможних громад.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів