"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область готується до другої хвилі захворюваності на COVID

8 жовтня 2020 - 13:10

Сьогодні, 8 жовтня, відбувся брифінг голови облдержадміністрації Віталія Боговіна щодо актуальної ситуації з підготовки до другої хвилі захворюваності на COVID-19 у Запорізькій області. У заході також взяли участь заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва та в.о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов.

Під час брифінгу були обговорені питання щодо епідситуації в області, впровадження в регіоні телемедицини, забезпечення киснем ліжок, виділених під коронавірус, та доплати медичним працівникам.

Олена Теряєва доповіла щодо епідеміологічної ситуації на ранок 8 жовтня. Так, за минулу добу в Запорізькій області  зареєстровано 145 нових випадків, з них – 11 серед медичних працівників.

На сьогодні в лікарнях отримують стаціонарне лікування 459 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID, крім того, на лікуванні в лікарнях знаходиться 219 пацієнтів з підозрою. Завантаженість ліжок хворими на COVID становить 34%, а сумарна, враховуючи хворих з підозрою, становить 50%. На дому під наглядом лікарів знаходиться 2764 пацієнти.

Сумарно у Запорізькій області 5007 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності складає 96 на 100 тис. населення.

Наразі в 16 із 25 адміністративних одиниць рівень захворюваності є вищим, ніж базовий в Україні (Запоріжжя - у 2,3 рази, Мелітополь – у 3,5 рази, Токмак – у 8,6 разів).  Найбільша кількість хворих в  Пологівському районі, де показник захворюваності становить 286,2 на 100 тисяч населення та у Новомиколаївському районі – 222,1 на 100 тисяч населення.

З основної теми брифінгу виступив голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

- Ми очікуємо значне зростання захворюваності, тому вже зараз я поставив завдання готуватись не тільки 19-ти лікарням  першої хвилі, а й 21-му закладу другої хвилі. Забезпечення киснем, засобами індивідуального захисту, навчання медичного персоналу – основні напрямки роботи нашої команди. Попри важкі часи, маємо декілька гарних новин!, - звернувся Віталій Боговін.

Зокрема, 5 жовтня, на позачерговому засіданні комісії ТЕБ НС ухвалено рішення про виділення 5,5 млн грн з резервного фонду для проведення додаткових кисневих мереж та придбання двох мобільних цифрових рентгенапаратів для Запорізької обласної інфекційної лікарні.

На 100% забезпечені киснем ліжка, виділені під COVID, в Дніпрорудненській, Токмацькій, Якимівській лікарні і в Запорізькій дитячій лікарні № 5.

На засіданнях регіональної комісії ТЕБ НС поставлено завдання забезпечити медичні заклади першої і другої хвилі засобами індивідуального захисту і киснем. Головна мета – показник забезпечення киснем - не менш ніж 80% в 19-ти закладах першої хвилі та 40% в 21-му закладі другої хвилі.

Медичні працівники, що працюють безпосередньо з хворими на СOVID-19, з квітня отримують виплати до 300% від заробітної плати. Станом на сьогодні 67 закладів уклали договір з Національною службою здоров’я України по пакету з надання медичних послуг COVID-19 на загальну суму 517,3 млн грн. Ця сума передбачає закупівлю ліків, засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів, а також кошти на доплату працівникам, які безпосередньо надають допомогу хворим.

З першого вересня всім медичним працівникам державою передбачені доплати: лікарям у розмірі 70%, фахівцям у розмірі 50%, молодшим медичним сестрам у розмірі 25%. Передбачено 14 млн грн до кінця року, з яких у вересні вже виплачено 2,5 млн грн.

Окремо Віталій Боговін зупинився на питанні впровадження телемедицини у медичних закладах Запорізької області. В умовах стрімкого зростання захворювання телемедицина стала ще більш актуальною та вкрай потрібною.

Так, на сьогодні в області створена мережа і обласний телемедичний центр. До мережі єдиного телемедичного простору долучилися 52 заклади охорони здоров’я Запорізької області; проведено навчання медичних фахівців та технічних спеціалістів в 28 закладах; проведено 16 тестових консультацій Запорізьким обласним телемедичним центром на базі Запорізької обласної клінічної лікарні із закладами охорони здоров’я первинного та вторинного рівня. До кінця жовтня вже розпочнуться консультації реальних пацієнтів в телемедичній обласній мережі.

- Всі прогнози щодо масштабів захворюваності другої хвилі COVID залежать тільки від нас! Я звертаюся до мешканців Запорізької області, закликаю, користуйтеся засобами індивідуального захисту, робіть дезінфекцію рук, поверхонь та приміщень, дотримуйтесь усіх правил карантину. Я розумію, що багато хто вже втомився від карантину, проте, ці правила поки є незмінні. Дуже багато залежить від нас самих, - звернувся, підбиваючи підсумки, голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів