"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька ОДА і «Запоріжсталь» підписали Меморандум про співпрацю в сфері екології

21 жовтня 2020 - 12:15

21 жовтня відбулося підписання Меморандуму між Запорізькою облдержадміністрацією та ПАТ «Запоріжсталь» щодо спільних зобов’язань у сфері охорони довкілля. Під документом, який ознаменує старт співпраці обласної влади та великого бізнесу в інтересах екологічної безпеки регіону, свої підписи поставили голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін і Генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

  • Перш за все, хочу подякувати, що ми змогли так швидко вийти на підписання першого Меморандуму про співпрацю. Це говорить про те, що екологічна ситуація в місті турбує всіх: і жителів міста, і владу області, і найпотужніше підприємство! Це означає, що ми чуємо один одного і шляхом об’єднання зусиль готові системно взаємодіяти, щоб покращити стан довкілля в Запоріжжі та області не лише на папері, а щоб відчув кожен житель. Я нетиповий голова ОДА - мене не прислали і не направили в Запорізьку область. Я тут живу! Тут знаходиться моя сім’я та ростуть мої діти. І мені не байдуже, що повітря, яким всі ми дихаємо, має колір. Мета Меморандуму, як і нової обласної екологічної програми, — зробити Запорізький регіон екологічно безпечним і комфортним. Ці документи — прикладна дорожня карта, яка містить конкретні рішення для поліпшення стану довкілля в Запорізькій області. «Запоріжсталь» показав іншим підприємствам приклад відповідального соціально орієнтованого бізнесу, і на таку ж прозору і конструктивну позицію громадськість чекає від кожного підприємства на промисловому майданчику Запоріжжя, — зазначив очільник Запорізької області Віталій Боговін.

Нагадаємо, що наприкінці вересня майже 6000 мешканців Запоріжжя звернулись до обласної влади з проханням сприяти вирішенню екологічних проблем в місті. За ініціативи голови Запорізької ОДА Віталія Боговіна була проведена зустріч з керівництвом суб’єктів господарювання, об’єкти яких належать до першої групи підприємств-забруднювачів повітря, щодо екологічної ситуації та рівня забруднення атмосферного повітря в м. Запоріжжя та області. Було вирішено рекомендувати суб’єктам господарювання надати до облдержадміністрації власні інвестиційні проєкти щодо оновлення виробничих потужностей та зменшення викидів. З боку облдержадміністрації було створено новий Департамент охорони довкілля і робочу групу, в яку увійшли активні жителі міста.

Програма заходів Меморандуму про співпрацю в сфері екології містить десять екологічно орієнтованих рішень для виробництва «Запоріжсталі». Деякі з них вже виконуються.

  • Вирішення питань, пов’язаних з екологічною ситуацією в регіоні, є важливим для всіх нас. «Запоріжсталь» тривалий час системно веде комплексну роботу щодо зниження впливу на довкілля. Меморандумом, в якому вказані конкретні екологічні заходи комбінату, ми закріпили намір продовжувати екологічну модернізацію виробництва і готовність інвестувати в поліпшення стану довкілля в Запорізькому регіоні, — підкреслив Олександр Мироненко на підписанні Меморандуму.

Комбінат «Запоріжсталь» розпочав будівництво додаткових аспіраційних систем очищення газів, що відходять від місць вивантаження агломерату з хвостових частин агломашин. Отримає продовження і проєкт з ремоторизації локомотивів підприємства. У доменному цеху «Запоріжсталь» реконструює аспірації доменної печі №2 і 4, виконає капітальний ремонт доменної печі №5 і реконструкцію аспірації домни. У планах — реконструкція печей сталеплавильного цеху, яка передбачає будівництво нового сталеплавильного агрегату, реконструкцію наявного і поступове виведення з експлуатації мартенівських печей.

Крім того, комбінат планує встановити автоматичні пости моніторингу стану атмосферного повітря на межах власних санітарних зон. Реалізація всіх цих рішень в горизонті 2020–2027 рр. дозволить скоротити викиди пилу та окису азоту на 20%.

Насамкінець Віталій Боговін наголосив, що підписанням Меморандуму робота у напрямку поліпшення екологічної ситуації в Запорізькій області припинятись не буде.

  • Я особисто відвідаю кожне підприємство, що приймало участь в засіданнях круглого столу, і перевірю стан очисних споруд. Разом із жителями міста ми будемо вимагати чітку і зрозумілу покрокову програму дій по зменшенню викидів в атмосферу! Питання буде вичерпано лише тоді, коли нормально дихати в Запоріжжі можна буде не дивлячись, куди вітер дме! – підкреслив керівник Запорізької ОДА.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди