"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Місцеві вибори 2020: Генпрокурор закликає повідомляти про порушення та «гречкосійство»

24 жовтня 2020 - 10:40

«Кандидати змагаються за мандати не тільки змістовними програмами чи гучними гаслами, а й за допомогою «брудних схем», – прокоментувала ситуацію Ірина Венедіктова.


В інформаційному просторі Запорізької області ширяться чутки про ймовірні провокації за участю невідомих осіб під час виборчого процесу. Щоб з'ясувати,  як виглядає ситуація з підготовки до місцевих виборів в Запорізькій області, Суспільне телебачення 23 жовтня скликало пресконференцію. Захід був проведений за ініціативи громадської мережі “ОПОРА”.

За спостереженням громадської мережі ОПОРА, на території Запорізької області були зафіксовані методи прямої агітації: зустрічі з виборцями «від дверей до дверей». Діючі депутати, які є кандидатами на цих виборах, користувалися депутатським фондом для передвиборчої агітації та піару (це порушення міжнародних стандартів – використання адмінресурсу).

Моніторинг розміщення агітації на зовнішніх носіях: не всі партії дотримувалися вимог законодавства про розміщення агітації з вихідними даними (друковані матеріали повинні мати інформацію про тираж, хто замовив і хто надрукував продукцію).

Були зафіксовані порушення на етапі реєстрації кандидатів. По області близько 30 справ було розглянуто в суді.  Найбільше у Бердянському районі – 12 справ щодо оскарження рішення територіальної виборчої комісії (реєстрації або відмови в реєстрації). З них 4 - щодо порушення гендерної рівності. В Енергодарському районі найбільше відмов у реєстрації зафіксовано з причини невідомого часу проведення конференції із висунення кандидатів. Більшість рішень територіальних комісій були скасовані судом.

Олег Григоров, заступник начальника ГУНП в Запорізькій області - начальник слідчого управління,  закликав громадян бути свідомими,  до чесних і прозорих виборів, а також повідомив, що поліція переведена на посилене несення служби.

“За інформацією національної поліції в Запорізькій області відкрито 36 кримінальних проваджень перешкоджання волевиявленню громадян, підкупу, умисного внесення недостовірних даних до реєстру виборців, викрадення виборчої документації,” – прокоментував Олег Григоров.

Взято під охорону 80 територіальних комісій та 106 дільничних виборчих комісій. На кожній дільниці під час голосування буде знаходитись співробітник поліції. Порушення виборчого законодавства може суттєво вплинути на результати. Національна Поліція закликає повідомляти правоохоронні органи!

Загалом, у період з 5 вересня по 24 жовтня 2020 року надійшла 351 заява та повідомлення про порушення виборчого законодавства.Усього органами поліції складено 88 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо  41 кримінального  провадження: 25 відкритих за фактами порушення виборчого законодавства,  16  – пов’язаних з виборчим процесом.

Якщо Вам пропонують за «голос» гроші, то пам’ятайте: так само нечесно будуть діяти ці кандидати і після отримання мандату.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запорізькі легкоатлети повернулись до тренувань у найкращому легкоатлетичному манежі України

«Почати бізнес. Креативна індустрія» – новий серіал на платформі Дія.Бізнес

Недотримання карантинних вимог призвело до збільшення летальних випадків від COVID-19

У Запоріжжі вандали пошкодили меморіальну дошку дітям, що загинули в роки Голодомору

У Запорізькій області триває акція «Нагодуй птахів взимку»

Марафон здорових звичок: запоріжцям пропонують ходити сходами

Уряд розробив програми підтримки людей і бізнесу у разі посилення карантину

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 693 407 підтверджених випадків COVID-19

Представники обласної влади взяли участь у засіданні Урядового комітету з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Запорізька область долучилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

У медичні заклади Запорізької області буде придбано додатково ще 300 кисневих концентраторів