Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Мінцифри: Усі електронні підписи, які мають українці, дійсні

5 листопада 2020 - 08:40

Вже протягом двох років, з моменту набуття чинності Законом України “Про електронні довірчі послуги”, українці отримують лише сучасні електронні підписи європейського типу — кваліфіковані та удосконалені.

Таким чином Мінцифри разом з іншими державними органами забезпечили українцям можливість без перешкод перейти на нові електронні підписи та зручно ними користуватися.

  • За півроку близько 4,5 млн разів користувачі перевірили та наклали електронний підпис на сервісах Мінцифри. Для нас важливо, щоб електронні довірчі послуги були доступними, безпечними та сучасними для всіх українців, — підкреслює заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська.

Удосконалений електронний підпис призначений для масового використання. Він найбільш доступний і за останні два роки прийшов на заміну застарілого ЕЦП. 92% громадян користуються саме таким підписом. Головна його особливість — можливість зберігання на файловому носієві, наприклад, звичайній флешці. Використовується у більшості життєвих ситуацій. Зокрема, під час отримання е-послуг на порталі Дія, наприклад, при відкритті ФОП.

Кваліфікований електронний підпис призначений для використання в ситуаціях, які потребують підвищеного захисту. Наприклад, державними службовцями чи нотаріусами. Головна його відмінність від удосконаленого електронного підпису — зберігання на захищеному носії — токені чи у хмарі.

Протягом двох років відбувався перехід на нові електронні підписи. За цей період закінчилася дія усіх ЕЦП, адже термін їх використання саме два роки. Отже, усі електронні підписи, які видані протягом дії закону, дійсні.

Довідково.

Отримати кваліфіковані та удосконалені електронні підписи можна у кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Їх перелік за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry.


За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Передзвін, що говорить замість слів: ще 80 дзвіночків зʼявилися на меморіалі «Дерево памʼяті»

Голова Національного банку України Андрій Пишний – з робочою поїздкою у Запоріжжі

«Ми сильні. Ми разом»: памʼятна монета на честь Запорізької області

Символ боротьби та незламності: у Запоріжжі представили нову марку Укрпошти «Мечем і волею»

«Жодна нагорода не дорівнює людському життю», – заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін

«Боже великий, єдиний, нам Україну храни»: Запорізька область доєдналася до Національного дня молитви

Чотири роки тому сирена розбудила Запоріжжя і всю Україну

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 918 ударів по 36 населених пунктах Запорізької області

Відстрочка для звільнених з полону: достатньо одного звернення

Об’єднані заради дітей: німецькі благодійники передали дитячому медзакладу регіону потужний генератор

СБУ затримала прихильника рашизму, який закликав до окупації Запоріжжя