"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В Запорізькій області провели перші лікарські консультації за допомогою телемедичної системи

6 листопада 2020 - 13:25

На базі Запорізької обласної клінічної лікарні за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації створено перший в регіоні телемедичний центр. Новий структурний підрозділ координуватиме процес надання телемедичних консультацій між лікарями первинної ланки та вузькими спеціалістами. Про головні переваги та особливості телемедицини розповіла мешканцям області заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва в ефірі каналу «Суспільне Запоріжжя».

Як повідомила Олена Теряєва, телемедицина – це консультація лікаря лікарем за допомогою телемедичної платформи. Сімейний лікар робить запит на консультацію у вузького фахівця, який більш компетентний з певного питання. Під час консультації лікар також може надіслати результати КТ і МРТ діагностики, електрокардіограму, дані ультразвукової діагностики пацієнта. Медичні дані будуть пересилатися захищеними каналами і тільки для подальшої консультації між сімейними лікарями та вузькими спеціалістами. Це допоможе сформувати повну картину діагностики хворого і визначити подальший план його лікування.

  • Це велика підтримка для лікарів первинної ланки, бо саме там дуже потрібна допомога вузьких спеціалістів районних та опорних лікарень інтенсивної допомоги, обласних медичних закладів. Нині в області на рівні «первинки» функціонують 93 мобільні діагностичні комплекси. Сформовано вертикально інтегровану систему. Зараз більше 50 закладів охорони здоров’я Запорізької області приєдналися до мережі єдиного телемедичного простору. Із них 6 найбільш потужних обласних закладів. В мережі також знаходяться 8 опорних лікарень інтенсивної допомоги, 12 міських і районних лікарень, 33 амбулаторії сімейної практики, - підкреслила заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва.

Телемедицина – це якість, доступність та швидкість.

Пацієнт самостійно не може отримати доступ до телемедичної системи. Консультацію вузького спеціаліста запитує тільки лікар. Сімейний лікар може запросити консультацію обласного фахівця, а сам пацієнт при цьому не має безпосередньо їхати до обласного медзакладу. Телемедичний центр на базі Запорізької обласної клінічної лікарні забезпечує швидкий зв’язок між лікарем «первинки» або районної лікарні з вузьким спеціалістом. Телемедична система також дозволяє провести консиліум, коли лікування хвороби пацієнта вимагає допомоги декількох фахівців.

  • В невідкладних випадках час має значення. Коли сімейному лікарю потрібна консультаційна допомога, це можна зробити в дуже стислий термін. І для цього не потрібно пацієнта везти в обласну лікарню, - підкреслила переваги телемедичної платформи Олена Теряєва.

В даний час в обласній клінічній лікарні в телемедичному контексті працюють 68 лікарів за 20 медичними спеціальностями. Також до роботи залучені спеціалісти обласної дитячої та інфекційної лікарень. Так, інфекціоністи можуть зараз, в період пандемії, консультувати своїх колег в «первинці», закладах першої хвилі реагування, де лікуються пацієнти з COVID-19.

Телемедичні системи діють також в Одеській. Харківській, Житомирській областях. Однак Запорізька область першою в Україні зробила мережу за дуже стислий, рекордний термін – 39 робочих днів.

  • За цей час ми навчили понад 200 лікарів області користуватися телемедичними комплексами. Було проведено 114 тестових консультацій, чим ми дуже пишаємося, – 25 реальних консультацій. Тобто, 25 пацієнтів, на сьогодні, за допомогою телемедичної системи вчасно отримали якісну медичну допомогу, - повідомила про перші досягнення Олена Теряєва.

В майбутньому телемедична система області буде розширюватися, залучатимуться інші медичні заклади. У наступному році, за словами Олени Теряєвої, планується забезпечення більшої кількості сімейних лікарів мобільними телемедичними комплексами.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 

Читайте також

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області

Обласна студентська рада обрала нового лідера

Звернення Президента України з нагоди Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

До уваги журналістів!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 1 333 844 підтверджені випадки COVID-19

Обласна влада взяла під особистий контроль відновлення водопостачання у Запорізькому районі