"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область отримала 200 кисневих концентраторів

12 листопада 2020 - 13:45

Сьогодні, 12 листопада, до Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні надійшла перша партія нових кисневих концентраторів. Апарати були закуплені за кошти виділеної на область державної субвенції за 39,5 тис грн за штуку на загальну суму 7,9 млн грн. Кисневі концентратори допоможуть лікарням області надавати якісну допомогу кисневозалежним хворим на COVID-19.

Нагадаємо, що Запорізька область отримала субвенцію з державного бюджету в сумі 25,1 млн грн саме на кисневе забезпечення. Лікарні в максимально стислі терміни проводять ремонти кисневих магістралей та створюють з нуля централізовану кисневу розводку, закуповують кисневі концентратори.

Перша партія концентраторів у кількості 200 апаратів, кожен потужністю 10 літрів, надійшла сьогодні. Наступна  передбачає ще 100 аналогічних апаратів. Один апарат може бути підключений як до одного пацієнта, так і до двох, в залежності від потреби. 

Принцип дії кисневого концентратора доволі простий. Апарат пропускає через свою систему фільтрів звичайне повітря і на виході дозволяє отримати висококонцентрований потік газу, у якому міститиметься від 60% до 80% кисню. Саме цей кисень надається пацієнтам. 

Головний лікар Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні Володимир Шинкаренко зазначив, що на відміну від стаціонарних громіздких апаратів, ці є мобільними та можуть бути розміщені в палаті або використані при створенні мобільних госпіталів.

“Сьогодні Запорізька область отримала такі необхідні зараз кисневі концентратори!  Із 300 апаратів буде створений мобільний кисневий парк для всіх лікарень, які зараз лікують пацієнтів з ковід. Кисневі концентратори будуть направлені на території за заявками медичних закладів, а в подальшому можуть бути перерозподілені в залежності від епідситуації на ковід,  потреби пацієнтів стаціонарів в кисневій підтримці, розгортання централізованих мереж кисневого забезпечення або необхідності забезпечення  киснем тимчасових госпіталів. Зараз кисневе забезпечення - це питання для влади номер один і ми робимо все, щоб хворі на ковід мали змогу отримувати кисень, бо кисень – це життя,прокоментувала заступниця голови ОДА з питань медицини Олена Теряєва.

За даними лабораторного центру МОЗ України в Запорізькій області станом на 12 листопада зареєстровано 16 084 людини з підтвердженим діагнозом. 92% територій області мають перевищення граничного рівня захворюваності.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запорізькі легкоатлети повернулись до тренувань у найкращому легкоатлетичному манежі України

«Почати бізнес. Креативна індустрія» – новий серіал на платформі Дія.Бізнес

Недотримання карантинних вимог призвело до збільшення летальних випадків від COVID-19

У Запоріжжі вандали пошкодили меморіальну дошку дітям, що загинули в роки Голодомору

У Запорізькій області триває акція «Нагодуй птахів взимку»

Марафон здорових звичок: запоріжцям пропонують ходити сходами

Уряд розробив програми підтримки людей і бізнесу у разі посилення карантину

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 693 407 підтверджених випадків COVID-19

Представники обласної влади взяли участь у засіданні Урядового комітету з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Запорізька область долучилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

У медичні заклади Запорізької області буде придбано додатково ще 300 кисневих концентраторів