Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Запоріжжя на шляху до себе...»

21 серпня 2009 - 13:38

Таку назву має книга професора ЗНУ Федора Турченка про минуле та сучасність в документах та свідченнях учасників подій, презентація якої напередодні Дня незалежності України відбулася за участю голови облдержадміністрації Олександра Старуха.

Монографія присвячена подіям кінця 80-х – початку 90-х років минулого сторіччя.

- Це був один із найвідповідальніших етапів шляху нашого народу до здобуття державної незалежності, - зазначив Олександр Старух. – І ця наша історія вимагає осмислення.

За словами самого автора, сьогодні видається, нібито запоріжці вже призабули, а молоде покоління й геть не обізнане із подіями на Запоріжжі 20-літньої давнини, коли демократичні сили завзято боролися із радянською партійною номенклатурою за право бути українцями.

У своєму дослідженні Федір Турченко намагається проаналізувати складні, але досить цікаві епізоди становлення і діяльності запорізьких організацій «Просвіти», Української гельсінської спілки, крайової організації Народного Руху України, незалежних культурологічних об'єднань за допомогою документів, фотографій тих часів, свідчень їх учасників до речі з різних політичних таборів.

Автор монографії разом із головою облдержадміністрації також звернулися до запоріжців із проханням поділитись своїми спогадами, фотографіями, документами – будь-яким матеріалом, що висвітлює той етап боротьби за незалежність України.

До речі, Запоріжжя стало першим регіоном в Україні, де був реалізований подібний проект. Учасники зібрання висловили сподівання, що до 20-ї річниці проголошення незалежної України інші регіони також долучаться до цієї справи.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також