Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Україні запрацює Дія.Безбар’єрність

3 грудня 2020 - 10:00

Команда Мінцифри понад рік працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі з доступними для всіх послугами та сервісами.

Тепер за ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра запускає проєкт Дія.Безбар’єрність. Це буде розділ з послугами для людей, які найбільше потребують допомоги. Це люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні люди та інші.

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час зустрічі з першою леді Оленою Зеленською зазначив, що зараз команда Мінцифри працює більш ніж над тисячею послуг.

- Ми запустили найшвидшу реєстрацію бізнесу у світі, сервіс єМалятко тощо. Але ці послуги для різних аудиторій. А тепер ми розробимо усі послуги для однієї конкретної аудиторії — це буде маленька модель цифрової держави.  Для нас важлива підтримка першої леді і Програми розвитку ООН. Наша спільна ціль — щоб люди з інвалідністю, молодь, батьки, люди старшого віку могли швидко та зручно знайти усю необхідну інформацію про пільги та свої права. Кожен українець отримає доступ до державних послуг тоді і там, де це зручно для нього, - наголосив Михайло Федоров.

У розділі Дія.Безбар’єрність на порталі Дія буде розміщено опис державних послуг, доступних онлайн та офлайн. Платформа допоможе за декілька кліків дізнатися, яку підтримку надає держава, куди звертатися та що для цього потрібно. Усе про пільги, свої права, інструкції з працевлаштування та програми перепрофілювання.

Головна ціль — забезпечити рівні можливості для всіх українців та надати максимально простий доступ до послуг для людей, які потребують додаткової уваги. Дія.Безбар’єрність буде зручним каталогом послуг за прикладом порталу уряду Великої Британії. 

Важливо, що Дія.Безбар’єрів на порталі Дія буде технічно доступна кожному завдяки можливості регулювання розміру тексту, контрасту, а також адаптації під екранного диктора. Також для контролю якості надання послуг ми запустимо зворотний зв’язок. Користувачі зможуть залишати свої коментарі та побажання.

Також на порталі Дія до переліку «Життєві події та ситуації» буде додано розділ «Працевлаштування», який міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування: де знайти вакансії, як створити резюме, як пройти співбесіду онлайн. Також користувачі зможуть знайти інформацію про допомогу по безробіттю тощо.

Мінцифри створює цей проєкт за підтримки ПРООН, яка проводить грантові конкурси на підтримку цифрової безбар’єрності. Зокрема, планується створення освітніх курсів, інструкцій з працевлаштування для роботодавців та шукачів роботи.

За підтримки ПРООН та Уряду Данії на платформі «Дія.Цифрова освіта» буде запущено два нові освітні серіали про безбар’єрність:  «Безбар'єрна грамотність» та «Держава без бар’єрів».  Серіал «Безбар’єрна грамотність» буде цікавий для більшості українців. У ньому громадяни більше дізнаються про тему безбар’єрності, долучаться до просування цінностей інклюзії та різноманіття. «Держава без бар’єрів» — для держслужбовців, які працюють у державних та муніципальних органах і потребують знань про нові державні підходи у сфері безбар’єрності та про те, як вони можуть використовувати безбар’єрний підхід у своїй роботі.

На платформі Дія.Цифрова освіта вже доступні 11 освітніх серіалів жестовою мовою: «Електронний підпис», «Базові цифрові навички» та інші. 

Крім того, до кінця 2020 року вийде освітній серіал, створений за підтримки Фонду Східна Європа, — «Цифрові можливості для людей з інвалідністю», зокрема з перекладом жестовою мовою. Також до кінця 2020 року з'явиться перший серіал з українськими субтитрами «Кредитування та захист прав споживачів».

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ