"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Новорічні свята краще провести у сімейному колі та уникати скупчення людей

8 грудня 2020 - 13:50

У Запорізькій області під час новорічних свят будуть працювати святкові містечка з урахуванням протиепідемічних заходів. Цього року через захворювання на COVID-19 рекомендовано уникати великого скупчення людей та відмовитися від новорічних корпоративів. Святкування новорічних свят доречно провести у сімейному колі чи влаштувати прогулянки на свіжому повітрі.

Про це під час брифінгу щодо актуальної епідеміологічної ситуації в області розповів в.о. генерального директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов.

За прогнозами щодо розвитку епідситуації, у грудні вдасться уникнути введення тотальних карантинних обмежень. В той же час, введення локдауну очікується вже на початку січня. Наразі відомо, що громадський транспорт буде працювати, перелік інших обмежень буде оприлюднено пізніше, після засідання Уряду.

- Введення тотальних обмежень – це єдиний дієвий механізм у боротьбі з розповсюдженням захворюваності. Також захворювання на ковід на сьогодні зівпало з сезонним захворюванням на грип, який теж має ускладнення захворювання. Введення тотальних обмежень є логічним та дієвим засобом боротьби з розповсюдженням хвороби, і він буде використовуватись, - зазначив Роман Терехов.

Також головний санітарний лікар Запорізької області нагадав, що єдиний дієвий спосіб вберегтися від захворювання на грип – це щеплення. Людина, яка зробила щеплення проти грипу, у разі захворювання на COVID-19, перенесе хворобу у більш легкій формі. За всю історію кампанії щодо щеплення проти грипу не зафіксовано ускладнень після вакцинації. 

Що стосується  роботи на свята новорічних містечок, то рекомендовано не розгортати фудзони зі смаколиками, а організувати свято на свіжому повітрі. Також запоріжцям рекомендовано провести свята у родинному колі.

Подальший прогноз епідситуації (у січні-лютому) залежить від дотримання карантинних заходів населенням.

-  Звертаюсь до всіх мешканців Запорізької області з проханням дотримуватись діючих обмежень! Насамперед, це соціальна дистанція, використання засобів індивідуального захисту, утримання від місць масового скупчення людей. Наразі всі мають час підготуватися до новорічних свят та провести їх безпечно – у родинному колі чи на прогулянці на свіжому повітрі. Не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких, проведіть новорічні свята безпечно!, – закликав Роман Терехов.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди