"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У запорізьких лікарнях всі ліжка, відведені для хворих на COVID, мають бути забезпечені киснем на 100%

15 січня 2021 - 12:00

Під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Старуха в режимі онлайн відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

У заході також взяли участь керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області.

У світі залишається складна епідситуація, у різних країнах посилюються обмежувальні карантинні заходи. В.о. генерального директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов зазначив, що у світі майже 93 млн захворіло на COVID-19, понад 66 млн одужало, близько 2 млн людей померли через ускладнення хвороби. У світі з’являються нові штами коронавірусної хвороби. Також після свят має місце стрімке зростання розповсюдження захворювання. У різних країнах світу посилюються обмежувальні заходи та продовжено дію карантину до кінця зими.

За добу в Україні зафіксовано 8 199 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (896), Донецькій (443), Запорізькій (629), Львівській (525) та Миколаївській (489) областях.

З грудня Запорізька область стабільно входить до п’ятірки  регіонів країни за кількістю захворілих за добу. Всього у Запорізькій області захворіло на COVID-19 60 752 людини.

- За прогнозами після новорічних свят кількість захворілих буде зростати. Також з кінця січня зростає сезонна захворюваність на грип. Запорізькій обласний лабораторний центр готовий до додаткового навантаження. Наразі у лабораторії проводиться 1,5-2,2 тис. досліджень на добу. Є можливості, за необхідності, робити близько 3 тис. аналізів за добу, - зазначив Роман Терехов.

На сьогодні у лікарнях Запорізької області триває робота щодо забезпечення лікарень медичним киснем. На сьогодні створено 2164 кисневі точки. У лікарнях працює 903 кисневі концентратори. Також нещодавно Запорізька область отримала останню партію - 200 кисневих концентраторів, які будуть розподілені між лікарнями.

“Я закликаю - з будь-якими ознаками захворювання одразу звертатися до сімейного лікаря!”, -  зазначив Олександр Старух.

Також голова облдержадміністрації наголосив, що через прогнози щодо зростання захворюваності необхідно, щоб лікарні були на 100% забезпечені киснем.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Всеукраїнський Форум Україна 30

В Україні продовжується реформування сфери професійно-технічної освіти

Презентовано четвертий випуск Consultant's Digest

Надавачі соціальних послуг у громадах області проходять додаткові навчання

Поліцейські офіцери запорізьких громад отримали нові службові автомобілі

Україна отримала офіційне іншомовне Інтернет-представництво

У Запорізькій області триває вакцинація від COVID-19

Децентралізація – незмінний пріоритет влади

Президент: Ми налаштовані успішно втілити дієву судову реформу, щоб в Україні працювали лише чесні, незалежні та справедливі суди

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 325 134 підтверджені випадки COVID-19

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня