"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Олександр Старух: конфлікт навколо будівництва кар’єру буде вирішуватись виключно правовим шляхом

16 січня 2021 - 13:26

Вільнянці стверджують, що видобуток каоліну відкритим способом становить загрозу екології та здоров’ю людей. Вони вимагають зупинити підготовчі роботи та заборонити будівництво. 

Звертаючись до людей, очільник області наголосив, що влада буде вирішувати конфлікт виключно у правовому полі. 

«На сьогодні є два шляхи – судові процеси між власниками паїв та інвестором (що може затягнутися на довгі роки) і створення робочої групи, до якої увійдуть всі зацікавлені сторони. Сьогодні триває процес децентралізації. Багато повноважень від державних адміністрацій уже передали до громад. Раніше інструмент був простий: Будівельній інспекції давалась команда, і вона зупиняла всі роботи до вирішення конфлікту по суті. Сьогодні у влади таких повноважень немає. Немає їх і у силовиків. Але ми можемо спільно спробувати вирішити цю ситуацію. Я доручив створити робочу групу, яка має комплексно розглянути всі аспекти проблеми. Я щодня спілкуюсь із представниками вашої громади і постійно запрошую їх приєднатися до цієї групи. Ми також запросили до співпраці вузьких спеціалістів і науковців. Давайте будемо разом, конструктивно та системно, працювати, щоб розв’язати конфлікт», - наголосив Олександр Старух. 

Також керівник регіону застеріг людей від радикальних дій. Він закликав присутніх уважно вивчати діюче законодавство і не штовхати правоохоронців та інших посадовців на його порушення. 

«Ми направили звернення до Національної поліції, але і там не бачать механізмів впливу на забудовника. Жоден державний орган не повинен виходити за рамки правового поля. Всі мають працювати у межах своїх повноважень», – підкреслив Олександр Старух. 

Керівник облдержадміністрації впевнений, що конфлікт не вирішується на площі та запросив делегатів від протестувальників до діалогу за «круглим столом».  Він запевнив, що в рамках робочої групи обласна влада буде робити кроки по врегулюванню конфлікту настільки швидко, наскільки це можливо. Надалі діалог представників громадськості та влади продовжився у експертному форматі.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Всеукраїнський Форум Україна 30

В Україні продовжується реформування сфери професійно-технічної освіти

Презентовано четвертий випуск Consultant's Digest

Надавачі соціальних послуг у громадах області проходять додаткові навчання

Поліцейські офіцери запорізьких громад отримали нові службові автомобілі

Україна отримала офіційне іншомовне Інтернет-представництво

У Запорізькій області триває вакцинація від COVID-19

Децентралізація – незмінний пріоритет влади

Президент: Ми налаштовані успішно втілити дієву судову реформу, щоб в Україні працювали лише чесні, незалежні та справедливі суди

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 325 134 підтверджені випадки COVID-19

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня