Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Всі діти мають право на сім’ю та любов

30 вересня 2009 - 11:25

На брифінгу у прес-центрі облдержадміністрації начальник служби у справах дітей Антоніна Заіц поінформувала журналістів про ситуацію у справі національного усиновленням в області.

Сьогодні Україна вперше відзначає День усиновлення, щоб ще раз привернути увагу суспільства до долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За інформацією Антоніни Заіц наразі в області право на усиновлення мають 1929 дітей. Протягом 9 місяців поточного року усиновлено 183 дитини, у тому числі 80 - громадянами України. До прийомних сімей та дитячих будинків влаштовано 73 дитини. Останнім часом все більше людей виявляють бажання усиновити або взяти під опіку малюка і це доводить небайдужість суспільства.

Разом з тим щороку спостерігається і збільшення кількості соціальних сиріт, батьки яких позбавлені батьківських прав.

- Всі зусилля працівників служби у справах дітей спрямовані на збереження біологічної родини і попередження сирітства, особливо при живих батьках. Позбавлення батьківства – це не вирок. Ми доволі часто зустрічаємося з випадками, коли люди перевиховуються, міняються заради свого малюка. У такому разі ми з радістю повертаємо хлопчика чи дівчинку у сім'ю, адже всі діти мають право на щасливу родину, - пояснила Антоніна Заіц.

У Запорізькій області постійно вдосконалюється мережа закладів, де живуть і навчаються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Притулки для дітей поступово замінюють дитячі будинки сімейного типу. Цього року відкрито 4 таких заклади – у Розівському, Оріхівському, Василівському та Михайлівському районах. Проте поки що сімейними формами виховання у регіоні охоплено лише 60% дітей-сиріт.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Від Львова до Франції: як запорізькі спортсмени підкорюють спортивні п’єдестали

Міни серед полів та у дворах: пильність збереже життя

Грантові програми для бізнесу: поєднання місцевих можливостей і міжнародної допомоги

Стартувала реєстрація на ХІІ Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку: запоріжців запрошують до участі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.05.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 868 ударів по 51 населеному пункту Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1528-го дня війни

Ворог вдарив біля автобуса із запорізькими дітьми

Медалі у скарбничку Запорізького краю: потужні виступи спортсменів на чемпіонатах України

Українська – щодня: Мінкульт зібрав курси для тих, хто хоче говорити державною мовою впевнено

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.05.2026

Впродовж доби окупанти завдали 839 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області.