Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Надходжень до бюджету від малого бізнесу поменшало

30 вересня 2009 - 16:18

Шляхи вирішення цієї проблеми намагались знайти на засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін.

За даними Державної податкової адміністрації в Запорізькій області кількість фізичних осіб-підприємців за підсумками ІІ кварталу склала 113108 осіб, з них податки регулярно сплачує лише кожен дев'ятий.

Надходження від діяльності суб'єктів малого підприємництва до бюджету області за підсумками ІІ кварталу становлять 63754 тис. грн., що на 14,1% менше відповідного періоду 2008 року.

Такий стан справ присутні на засіданні пояснювали тим, що малий бізнес не завжди, а в умовах загальної економічної кризи, не має доступу до фінансово-кредитних ресурсів, натомість податкове навантаження на суб'єктів малого підприємництва збільшується.

З метою підтримки бізнесу обласна влада розробила і затвердила Комплексну програму розвитку малого підприємництва в Запорізькій області на 2009-2010 роки. Члени координаційної ради дали позитивну в цілому оцінку заходам на виконанн я цієї програми.

Зокрема, звернули увагу на створення кластерних об'єднань, вважаючи цей підхід і нноваційним. Ще одним показником взаємодії влади і малого бізнесу, як відзначалось під час засідання, стали нещодавно створені галузеві ради.

Для запобігання негативним явищам облдержадміністрацією розроблен о регіональний план антикризових заходів, який містить низку пропозицій та конкретних кроків щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

На засіданні також затверджено план роботи обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва на ІV квартал 2009 року.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Готуємо нових переможців»: в оновленій Запорізькій обласній ШВСМ уже третій місяць тривають заняття з різних видів спорту

Ефективна комунікація у воєнний час: у Запоріжжі провели семінар для фахівців, що працюють зі зверненнями громадян

До 50 мільйонів гривень на відбудову: громади можуть отримати фінансування проєктів з відновлення від Державного фонду регіонального розвитку

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.09.2025

Впродовж доби окупанти завдали 476 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

У центрі уваги – діти: Запорізьку область відвідали представники Координаційного центру КМУ та ЮНІСЕФ

У центрі уваги – діти: Запорізьку область відвідали представники Координаційного центру КМУ та ЮНІСЕФ

«Діалог влади та бізнесу»: на порядку денному – бронювання працівників критично важливих підприємств

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

СБУ затримала агента рф, який готував ворожі обстріли по енергогенеруючих підприємствах України

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» по-гуляйпільськи: нові партнерства та оздоровлення дітей

«В спорті загартовується не спортсмен, а людина» – заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв