"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

НОВИНИ

Заходи з нагоди Дня Соборності України

22 січня 2021 - 15:25

Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 871/2014 «Про День Соборності України» та на виконання листа Офісу Президента України від 18.01.2021 № 41-01/8 «Про забезпечення належної організації та проведення заходів до Дня Соборності України 22.01.2021» Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації надав сприяння реалізації ініціативи громадськості у здійсненні ними із дотриманням чинного законодавства акції з нагоди річниці Акта злуки.

Зокрема, за ініціативи громадської організації «ЗАПОРІЗЬКЕ ВЕТЕРАНСЬКЕ БРАТЕРСТВО» на о. Хортиця біля пам'ятника «Борцям за волю України 1918-2018 років» відбувся мітинг та покладання квітів з нагоди 102 річниці  Акту злуки.

Ветерани АТО, бійці Національного корпусу «Азов», представники ГО "ЗАПОРІЗЬКЕ ВЕТЕРАНСЬКЕ БРАТЕРСТВО" у кількості декількох десятків чоловік, з дотриманням карантинних обмежень, тримали державні прапори та прапори військових підрозділів і добровольчих батальйонів.

Це місце було обрано невипадково, адже саме на цьому місці 29 червня 1918 р. відбулася панахида за загиблими вояками УНР. Як відомо з історії, 16 квітня 1918 р. ударом Кримської групи армії УНР під командуванням полковника Петра Болбочана, за підтримки легіону Українських січових стрільців, більшовики були вибиті з Олександрівська (сучасне – Запоріжжя).

Панахида 29 червня на Хортиці вважається прологом до Акту Соборності України 22 січня 1919 р.

У квітні 2018 року на місці панахиди 1918 року Національний корпус «Азов», представники литовської спільноти та працівники Національного заповідника «Хортиця» встановили пам’ятний хрест в пам’ять про загиблих за волю України, а також висадили 2100 молодих дубів.

Всі виступаючи, і Тимур Книш, головний спеціаліст відділу у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України; і Максим Зайченко, очільник Запорізького  осередку Національного корпусу «Азов»; і Михайло Пиріг, радник голови облдержадміністрації з питань ветеранів АТО та В’ячеслав Зайцев, співробітник НЗ «Хортиця», ветеран АТО були одностайні в тому, що свободу треба захищати та проводили історичні паралелі з сьогоденням.

Так, Максим Зайченко наголосив, що зовнішній ворог як знаходився на Сході так і лишається, як наші союзники були досить таки невизначені у своїх діях стосовно української держави, так і відбувається. Опиратися нам залишається на українське військо і українських військових.

Захід ще раз продемонстрував, що національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Адже у єдності – наша сила.

Наприкінці заходу присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих за волю України та поклали квіти до пам'ятника «Борцям за волю України 1918-2018 років».

Читайте також

Всеукраїнський Форум Україна 30

В Україні продовжується реформування сфери професійно-технічної освіти

Презентовано четвертий випуск Consultant's Digest

Надавачі соціальних послуг у громадах області проходять додаткові навчання

Поліцейські офіцери запорізьких громад отримали нові службові автомобілі

Україна отримала офіційне іншомовне Інтернет-представництво

У Запорізькій області триває вакцинація від COVID-19

Децентралізація – незмінний пріоритет влади

Президент: Ми налаштовані успішно втілити дієву судову реформу, щоб в Україні працювали лише чесні, незалежні та справедливі суди

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 325 134 підтверджені випадки COVID-19

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня