На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час заходу День громад. Для подальшого розвитку територіальні громади мають затвердити стратегічні плани розвитку, розробити проекти благоустрою, максимально завершити будівництво вже розпочатих об'єктів.
- З початку цього місяця я об’їхав всі п’ять районів області, обговорив з головами районних державних адміністрацій та головами громад нагальні питання місцевого розвитку. Побачив, що негаразди є скрізь. І більшість територій зазначали майже однакові проблеми, що не вирішувались роками та потребують комплексного рішення, - наголосив Олександр Старух.
Найбільш гостро для всіх громад є питання управління землями, які наразі здійснюється головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області. Громадами порушені питання водопостачання та водовідведення, поводження з відходами та усунення підтоплення, ремонту доріг та об’єктів соціальної інфраструктури. Також для громад важливим є залучення позабюджетних коштів, організація роботи центрів надання адміністративних послуг.
Тож, саме в стратегіях і планах розвитку територіальних громад має визначатись пріоритетність по проєктах відносно власних потреб громад та цільових програм Уряду і Президента України.
- Сьогодні на особливому контролі перебувають питання передачі майна територіальним громадам. Прошу не допустити закриття прийнятих від районних рад закладів культури, освіти, охорони здоров’я і скорочення кількості та якості послуг у відповідних сферах. Наближення послуг до людей – саме таким принципом керується держава при проведенні реформи децентралізації та формування спроможних громад, - відзначив голова облдержадміністрації Олександр Старух.
Також учасники заходу обговорили питання організації діяльності територіальних громад у сфері надання адміністративних послуг, створення в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування уповноважених органів містобудування та архітектури і проведення роботи з розроблення та оновлення містобудівної документації тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


















