"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Розбудова інфраструктури о. Хортиця в рамках програми «Велике будівництво»

Олександр Старух: «Хортиця має бути сучасним простором для культури, туризму, духовності, відпочинку. Комфортним та безбар'єрним середовищем для кожного»

8 квітня 2021 - 16:17

Сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Старух провів виїзну нараду щодо проблемних питань острову Хортиця. Головною темою заходу стала реконструкція та відновлення роботи Музею історії запорозького козацтва. В нараді взяли участь заступник голови Запорізької облдержадміністрації Злата Некрасова, директор Департаменту культури, туризму та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко та директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко.

 Учасники заходу оглянули музейний комплекс, якій перебуває в аварійному стані. За словами директора заповідника, потрібно рятувати будівлю Музея та його експонати.

  • Національний заповідник «Хортиця» - єдина комплексна історико-культурна та природна пам’ятка, що охоплює період від мезоліту до XX сторіччя. На його території нараховується 63 пам’ятки археології та історії. У 1983 році в заповіднику відкрито Музей історії Запоріжжя, пізніше перепрофільований на Музей історії запорозького козацтва. З 2015 року музей тимчасово припинив доступ відвідувачів через аварійний стан будівлі. На щастя, унікальні фонди збережено, але будівля Музею зовсім не відповідає сучасним нормам. Він не пристосований для демонстрації експонатів та для відвідання великою кількістю туристів, особливо маломобільних груп. Інфраструктура потребує значного та термінового оновлення, - заявив Максим Остапенко.

За словами керівника області Олександра Старуха, цього року з’явилася реальна можливість реконструкції та відновлення роботи Музею. В рамках ініціативи Президента України Володимира Зеленського за участю Міністерства культури та інформаційної політики України стартувало оновлення 100 культурних об'єктів, серед яких і Музей історії запорозького козацтва.

  • Хортиця - справжнє національне надбання. Це місце, де зберігається генетичний код кожного українця. Ми всі любимо Хортицю, пишаємося нею. Але давайте відверто зізнаємося - Хортиця в занепаді. Шукати винних в цьому безглуздо. Треба діяти та зробити острів справжньою перлиною всієї України. Хортиця має бути сучасним простором для культури, туризму, духовності, відпочинку. Комфортним та безбар'єрним середовищем для кожного. Перший крок в цьому напрямку – довгоочікувана реконструкція та відновлення роботи Музею історії запорозького козацтва. Вже шість років ніхто не може доторкнутися й пізнати знамениту історію нашого краю. Тепер нарешті Музей буде відремонтовано та відкрито для відвідувачів. В рамках ініціативи Президента України Володимира Зеленського за участю Міністерства культури та інформаційної політики України буде оновлено 100 культурних об'єктів. У тому числі, й наш Музей історії запорізького козацтва. Майже сто тисяч унікальних експонатів, декілька діорам, артефакти, що  є тільки на Хортиці - все це стане доступним для тисяч поціновувачів історії та культури, - наголосив голова облдержадміністрації.

Олександр Старух упевнений, що спільними зусиллями Музей вдасться відновити. Все повинно робитись комплексно, за сучасними підходами, зберігаючи унікальність острову.

  • Ми ініціюємо велику розмову про сьогодення та майбутнє острова, якою має бути Хортиця? Це буде відверта розмова, в якій зможуть взяти участь всі охочі. Як кажуть, нічого для нас без нас. Найближчим часом ми оголосимо формат обговорення. Вважаю, що не знайдеться жодної людини, яка б могла сказати, що все потрібно залишити у такому прикрому, занедбаному стані. Наголошую, Хортиця - це не локальна пам'ятка, а об’єкт гордості всієї країни. Оновлена Хортиця - це проєкт національного рівня, - впевнений Олександр Старух.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також

Держава допоможе бізнесу, який постраждав в умовах пандемії

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

11 960 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 1 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 088 дітей та 207 медпрацівників.

У Запорізькій області триває призов на строкову військову службу

Влада працює над забезпеченням доступності для маломобільних груп населення

Головам райдержадміністрацій рекомендовано продовжити роботу з покращення темпів вакцинації

У присутності Президента України Міністерство цифрової трансформації та Apple підписали Меморандум про співпрацю

Перша леді Олена Зеленська відвідала форум, присвячений створенню рівних можливостей для всіх

Рутинна вакцинація: як безкоштовно вакцинуватися?

Запорізькі мостобудівники завершують монтаж вантів

1600 педагогів Запорізької області сьогодні отримали ноутбуки

Соціальні послуги на Гіді