"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В облдержадміністрації обговорили питання погашення заборгованості по виплаті зарплати

8 квітня 2021 - 17:01

Сьогодні під керівництвом голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха в режимі онлайн відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати. 

Голова ОДА заслухав доповіді спеціалістів Департаменту соціального захисту населення та керівництва проблемних підприємств.

Учасники засідання обговорили питання стану погашення заборгованості з виплати зарплати, обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на нових підприємствах-боржниках області. 

Загальна заборгованість у лютому 2021 року зросла на 839 тис. грн, або на 0,9 %, і на 1 березня становила 89,3 млн грн. Із загальної суми боргу 47,4 млн грн, або 53,1 %, припадає на підприємства державного сектора економіки. Борги перед працівниками комунальних підприємств становлять 10,2 млн грн, або 11,4 % від загальної заборгованості. На приватні підприємства припадає 31,7 млн грн (або 35,5 %) загальних боргів по області. 

У 2021 році на 25 нових підприємствах-боржниках утворилася заборгованість із заробітної плати із загальною сумою 17,3 млн грн. Керівники найбільших із них звітували на засіданні комісії про причини утворення заборгованості та пропонували шляхи щодо її погашення.

Голова облдержадміністрації Олександр Старух поінформував присутніх про відповідальність за порушення трудового законодавства в частині невиплати заробітної плати. 

Також на засіданні комісії розглянули питання щодо причин виникнення та перспективи погашення заборгованості з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, заходи, що вживаються управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області для вирішення цього питання. 

Станом на 8 квітня затримка фінансування страхувальників відділеннями Фонду в області становить 22 робочих дня на суму 77,4 млн грн. Затримки пов’язані із зменшенням надходження єдиного соціального внеску через зменшення обсягів виробництва під час проведення заходів, спрямованих на запобігання поширенню СОVID-19, а також значного збільшення витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із високим рівнем захворюваності в умовах пандемії.

За підсумками засідання обласної комісії прийняті відповідні рішення, спрямовані на вжиття заходів з ліквідації боргів із заробітної плати. Також  визначені першочергові кроки, спрямовані на виплату заборгованості із виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологам.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також