"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Питання номер один в боротьбі з COVID - це зменшення соціальних контактів

14 квітня 2021 - 15:40

Стан епідеміологічної ситуації в регіоні обговорили сьогодні під час “Дня громад”, який відбувся під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Старуха.

Як доповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак, на сьогодні наш регіон знаходиться на піку захворюваності на COVID-19. Станом на 13 квітня область посідає 9 місце за кількістю підтверджених випадків хвороби. За останню добу зареєстровано 876 нових хворих, одужало 149 пацієнтів, зареєстровано 23 летальні  випадки.

Також, за словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексія Кулинича, в області відмічається ріст кількості звернень до закладів охорони здоров’я хворих на ГРВІ та значне зростання рівня госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу до стаціонару. Особливо напруженою є ситуація у Вільнянську, Пологах та Запоріжжі.

Як наголосив Олексій Кулинич, завдяки запровадженню принципу екстериторіальності, ковідні пацієнти можуть направлятися у менш завантажені лікарні області, незважаючи на місце їх реєстрації.

Підсумовуючи невтішну статистику захворюваності, голова облдержадміністрації вкотре наголосив на необхідності неухильного виконання усіх карантинних обмежень, прийнятих на засіданні комісії з техногенної і екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  • Ми вже понад рік живемо в умовах епідемії, але висновки робимо дуже повільно. Якщо не навчимося діяти злагоджено і послідовно, карантин може розтягнутися на невизначений час. Питання номер один сьогодні - це зменшення соціальних контактів. Лише розірвавши ланцюг зараження, ми зможемо недопустити перезавантаження медичної системи та надати необхідну допомогу усім хворим, - наголосив Олександр Старух.

Також очільник області поставив під сумнів запровадження в окремих громадах певних видів обмежень на рух громадського транспорту і наголосив на можливості введення жорсткіших заходів у випадку відсутності зменшення захворюваності.

  • Сьогодні зранку в обласному центрі ми спостерігали величезні черги на громадський транспорт. По факту виходить, що введені часові обмеження в русі маршруток призвели до абсолютно протилежного ефекту: скупчення людей та збільшення соціальних контактів між ними. Тому завтра, під час позачергового засідання ТЕБ та НС ми наполягатимемо на зміні підходів в цьому питанні. Якщо обмеження не приносять очікуваних результатів, треба вводити більш дієві норми, - підсумував Олександр Старух.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Глава держави: Вперше за роки незалежності ми перейшли до реальних дій для подолання впливу олігархів на країну

Сім родин вимушених переселенців у Бердянську отримали власне житло

Фестиваль «Ми – українські. WE ARE UKRAINIAN» збирає друзів

Володимир Зеленський: Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку

Розвиток Бердянська – серед пріоритетів обласної влади та міжнародних донорів

Олександр Старух: «За зриви графіків будівництва однаково відповідальні і замовники, і підрядники»

У Запоріжжі виставили на приватизацію «Особливе конструкторське бюро «ЕЛМІС»

Фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук покидає Запорізьку області та продовжує свій велотур «НЕзалежний»

Результат співпраці з Європейським співтовариством – це нові школи, лікарні та спортивні комплекси

Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 224 992 підтверджені випадки COVID-19