"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запоріжжі запрацювала киснева станція

21 квітня 2021 - 14:15

Сьогодні в Запорізькій обласній інфекційній клінічній лікарні ввели в експлуатацію сучасну кисневу станцію. Урочистий захід відкрив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух.

На зібранні були також присутні генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко, керівництво Запорізької обласної ради та співробітники лікарні.

Звертаючись до учасників заходу, очільник області наголосив на необхідності нарощувати потужності медичної системи в умовах боротьби з епідемією COVID.

  • В Україні наразі триває третя хвиля пандемії. Щодня хворіють сотні людей. І в цей час як ніколи необхідний запуск нової кисневої станції. Адже централізована подача кисню необхідної потужності  - це  стратегія порятунку життя у лікуванні хворих на ковід. У цьому випадку значно прискорюється одужання, зменшується кількість ускладнень, які викликаються кисневою недостатністю, - підкреслив Олександр Старух.

Спорудження цього вкрай важливого об'єкта медичної інфраструктури профінансував комбінат "Запоріжсталь" при підтримці Фонду Ріната Ахметова. На території інфекційної лікарні змонтовано два модульні газифікатори обсягом 5 м3, прокладені кисневі траси на 2-5 поверхах стаціонарного відділення лікарні. Усе обладнання уже передане на баланс медичного закладу та забезпечуватиме подачу кисню до 104 ліжок. 

Олександр Старух подякував інвесторам за швидку і якісну роботу та наголосив, що запорукою перемоги над хворобою є подальша спільна роботи влади, місцевих громад та приватних інвесторів.

  • Без участі соціально-відповідального бізнесу та місцевих громад владі було б набагато важче вирішувати наявні проблеми. Дякуємо медичному і технічному персоналу лікарні, а також усім, хто брав участь у будівництві станції та подарував шанс на життя сотням хворих на ковід. Я впевнений, що цей новозбудований об'єкт ще багато років слугуватиме на благо нашого краю, - зазначив керівник ОДА. 

Також Олександр Старух звернув увагу на питання безпеки експлуатації встановленого технічного обладнання і подякував комбінату "Запоріжсталь" за допомогу в підготовці технічного персоналу лікарні до належного обслуговування кисневої станції.

  • Якість лікування хворих нерозривно пов’язана із безпекою експлуатації цієї станції. При веденні монтажних робіт ми наголошували на необхідності неухильного дотримання усіх технічних нормативів,  що дозволяли б безпечно користуватись цим обладнанням у майбутньому, - наголосив голова облдержадміністрації.

Нова киснева станція обладнана аварійною системою контролю та аварійно-пожежною сигналізацією, а з працівниками, які забезпечуватимуть роботу станції, проводять спеціальні навчання. 

Також Олександр Старух анонсував відкриття в недалекому майбутньому  кисневих станцій у містах Бердянськ і Кам'янка-Дніпровська та поінформував присутніх про надходження державної медичної субвенції. За її кошти для первинної ланки медицини області планується закупити не одну сотню кисневих концентраторів.

  • Ми постійно працюємо шукаємо нові можливості для покращення технічного оснащення нашої медичної системи. Але те, наскільки швидко ми подолаємо пандемію, залежить не тільки від лікарів і влади, але й від кожного громадянина. Тому звертаюсь до всіх мешканців регіону: не порушуйте правил карантину - одягайте маски та тримайте дистанцію, - підсумував Олександр Старух. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області триває боротьба з нелегальними перевізниками

В Україні буде створений навчальний заклад для підготовки фахівців з кібербезпеки – Глава держави

Україна не хоче війни, але для миру повинна мати сильну й боєздатну армію – Глава держави

Пункти проведення ЗНО будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та дезінфекції

У Запорізькій області готуються до щеплення другою дозою вакцини проти COVID

Перший день Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Безпека країни»

Президент долучиться до роботи Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» 11 травня

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 124 535 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 122 327 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області