"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Розбудова інфраструктури о. Хортиця в рамках програми «Велике будівництво»

На Хортиці готуються до створення сучасного туристичного простору

28 травня 2021 - 14:20

Сьогодні на нараді під керівництвом голови Запорізької ОДА Олександра Старуха обговорили поточний стан робіт з оновлення Національного заповідника "Хортиця" та плани з покращення і розбудови інфраструктури всього острову.

  • Держава виділила усі заплановані 77 з лишком мільйонів. Кошти вже надійшли і роботи мають стартувати, - підкреслив Олександр Старух.

Як повідомив директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко, нині завершено всі тендерні процедури та очікується отримання офіційних дозволів на будівництво. Цього тижня біля Музею історії Запорозького козацтва та пагорбу з флагштоком вже розпочались необхідні підготовчі процедури до старту проведення робіт. Планується комплексно оновити об’єкти, зробити їх місцем тяжіння відвідувачів. Керівник заповіднику запевнив, що експонати музею надійно захищені і за ними встановлено цілодобовий нагляд, щоб жодна історична цінність не була втрачена чи пошкоджена під час робіт. 

Також на нараді обговорили тему наведення порядку на острові. Зокрема заплановано провести ремонт доріг, в першу чергу, розпочнуть оновлювати під'їзні шляхи та стоянки поблизу музею, налагоджувати роботу мережі мобільного Інтернету. Також заплановане облаштування території для спорту і відпочинку. Долучитися до цієї справи може кожен охочий, взявши участь у щотижневих суботніх прибираннях. Перший «суботник» стартує завтра, під час нього планується очистити та облаштувати територію пляжу. 

Учасники наради обговорили ще кілька ідей розбудови додаткових туристичних і спортивних локацій на Хортиці. Глобальна мета - комплексно змінити територію, щоб острів став  одним із ключових туристичних «магнітів» всієї України. Так, планується облаштування велодоріжок та створення в майбутньому сучасного Музею судноплавства. Останній, на думку експертів, може стати однією з головних нових «фішок» острову Хортиця та всього Запорізького краю.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Зміцнення потужності медичної галузі регіону та забезпечення доступності об’єктів “Великого будівництва” - серед пріоритетів обласної влади

У Запоріжжі нагородили видатних діячів області за сумлінну працю на розвиток регіону

Послуги для людей з інвалідністю на Гіді

Перша леді відкрила форум «Україна 30. Саміт. Діти»

Голова Запорізької обласної державної адміністрації привітав працівників місцевого самоврядування з професійним святом

В Україні запроваджено обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”.

Стартував набір на довгострокову навчальну програму Export Academy 2022 для українських експортерів

В Запоріжжі обговорять внесок молоді у європейську інтеграцію своїх областей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

8 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 дітей та 200 медпрацівників.

У восьми областях та Києві скасовуються обмеження “червоного рівня” епіднебезпеки, - Олексій Чернишов

Рутинна вакцинація: регулярна ревакцинація для дорослих